Jubileuszowa X "Trzebiatowska Cecyliada 2014"

Jubileuszowa X Przedstawiamy wyniki naszego ogólnopolskiego festiwalu, który odbył się w sobotę 22 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie oraz pamiątkowe zdjęcia.

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata w południe odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem ks. Jacka Fabiszaka, Proboszcza z Golczewa, Kapelana myśliwych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w asyście Ks. Prałata Andrzeja Dowala, Kustosza naszego Sanktuarium. Zgodnie z tradycją, kultywowaną w naszej wspólnocie parafialnej, we Mszy Św. uczestniczyły Koła Łowieckie z Trzebiatowa (Bażant, Łoś), Jaromina (Knieja), Mrzeżyna (Łabędź), Gryfic (Rega, Dzik) i Zespół Sygnalistów Gryf.

Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium

Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium W niedzielę 23 listopada na Mszy Św. o godz. 9.00 ks. Prałat Andrzej Dowal dokonał poświęcenia tzw. relikwiarium, w którym na zakończenie Eucharystii umieścił na stałe Relikwie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy Wiernych do Sanktuarium, aby przez wstawiennictwo Św. Papieża wypraszać u Boga wszelkie potrzebne łaski.

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium Pierwsze liturgiczne wspomnienie kanonizowanego w tym roku Papieża Jana Pawła II zapisze się w historii parafii Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie jako niezwykle ważne wydarzenie religijne i historyczne. W tym bowiem dniu dzięki zrządzeniu Bożej Opatrzności mogliśmy uroczyście wprowadzić do Sanktuarium Relikwie naszego Wielkiego Rodaka. Dokonał tego ks. Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz wraz z ks. Prałatem Andrzejem Dowalem, kustoszem Trzebiatowskiej Świątyni oraz ks. wikariuszem Przemysławem Kryszczyńskim. Na Mszy Świętej zgromadzili się licznie przybyli parafianie, którzy mieli okazję na zakończenie Eucharystii ucałować Relikwie Ojca Świętego.

Odpust w naszym Sanktuarium

Odpust w naszym Sanktuarium 11 października nasza wspólnota parafialna przeżywała coroczną Uroczystość Odpustową. Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Paweł Grędziak, proboszcz z Zamęcina w asyście ks. Prałata Andrzeja Dowala oraz kapłanów z Dekanatu Trzebiatów.

Archidiecezjalno - Gminne Dożynki w Trzebiatowskim Sanktuarium

Archidiecezjalno - Gminne Dożynki w Trzebiatowskim Sanktuarium W Niedzielę 21 września 2014 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalne Nadmorskie i Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz.

Dni skupienia Służby Liturgicznej

Dni skupienia Służby Liturgicznej W kontekście trwających przygotowań do Światowego Dni Młodzieży ministranci naszej Parafii udali się wraz z ks. Przemysławem i klerykiem Jakubem do Wolina na III Rejonowy Dzień Skupienia Służby Liturgicznej.

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.