Pogrzeb śp. Teresy DOWAL - mamy naszego księdza proboszcza

Pogrzeb śp. Teresy DOWAL - mamy naszego księdza proboszcza Z głębokim żalem ale i nadzieją życia wiecznego zawiadamiamy, że 24 września 2018 r., w wieku 84 lat, po wieloletniej chorobie, zmarła śp. Teresa Dowal, mama naszego proboszcza - Księdza Prałata dra Andrzeja Dowala.

Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski)

Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski) We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, 15 września 2018 roku, do naszego Sanktuarium przybyło blisko 90 ministrantów, lektorów i kapłanów rejonu nadmorskiego naszej Archidiecezji. Przybyli tutaj na doroczny Dzień Skupienia, aby poprzez modlitwę przylgnąć do Chrystusa, któremu służą na co dzień jako ministranci.

Dziękczynienie za plony - DOŻYNKI 2018

Dziękczynienie za plony - DOŻYNKI 2018 Msza Św. dziękczynna za tegoroczne plony odbyła się 16 września 2018 roku o godz. 12:00. Mszy Św. przewodniczył i okolicznościowe słowo wygłosił ks. Jan Uzdowski.

Odpust we Włodarce 2018

Odpust we Włodarce 2018 14 września 2018 roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, przeżywaliśmy coroczny Odpust oraz dziękczynienie za plony rolników oraz mieszkańców Włodarki. Mszy Świętej przewodniczył i słowo okolicznościowe wygłosił wikariusz naszej parafii - ks. Marcin Duda. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

IX Festiwal Wędrowny - "Na Gotyckim Szlaku" 2018

IX Festiwal Wędrowny - Fundacja Akademia Muzyki Dawnej, już po raz dziewiąty, zorganizowała Wędrowny Festiwal Muzyki Dawnej "Na gotyckim szlaku". 25 sierpnia, o godz. 19:00, rozbrzmiały w naszej świątyni klasyczne instrumenty z przepięknym śpiewem. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

PORZĄDEK WAKACYJNY

Przypominamy iż z dniem 1 lipca, aż do końca sierpnia, wprowadzamy w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20:00.

Zmianie ulega także porządek pracy KANCELARII PARAFIALNEJ. Zapraszamy w ŚRODY - w godz. 16:00-17:00 oraz SOBOTY 10:00-11:00.

Nauki przedmałżeńskie oraz przedchrzcielne bez zmian.

BOŻE CIAŁO 2018

BOŻE CIAŁO 2018 W tym roku, już 31 maja, obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Ustanowiona w XIII wieku uroczystość ma nam nieustannie przypominać, że w każdej konsekrowanej Hostii, a także w najmniejszych jej częściach, jest obecny realnie i prawdziwie sam Chrystus Pan - ze swoim Ciałem i Krwią, Duszą i Bóstwem.