REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018 W Adwencie bezpośrednio przygotowujemy się do Bożego Narodzenia przez REKOLEKCJE ADWENTOWE. Jak co roku poprowadzą je w naszej parafii OO. Salwatorianie od 16 - 19 grudnia. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

Wspomnienie Św. Mikołaja

Wspomnienie Św. Mikołaja Św. Mikołaj był biskupem Miry w Azji Mniejszej na początku IV wieku. Kult jego rozszerzył się na Zachodzie po przeniesieniu relikwii do Bari w południowych Włoszech. W działalności pasterskiej odznaczał się miłosierdziem. Bóg wynagrodził jego gorliwość i miłość darem czynienia cudów. Legenda głosi, że w nocy wrzucał jałmużnę do domów potrzebujących. Stąd zwyczaj obdarowywania dzieci z okazji jego święta.

Nie inaczej było w naszym Sanktuarium. Dzięki wsparciu Parafialnego Zespołu "Caritas" oraz Hurtowni Spożywczej w Trzebiatowie, mogliśmy przygotować kilkadziesiąt paczek, które zostały rozdane przez Św. Mikołaja po czwartkowych Roratach. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Imieniny Ks. Proboszcza 2018

Imieniny Ks. Proboszcza 2018 30 listopada 2018 roku, o godz. 18:00, w święto Św. Andrzeja Apostoła, swoją Mszę Św. imieninową odprawił Proboszcz naszej Parafii - Ks. Prał. dr Andrzej Dowal. Czcigodnemu solenizantowi życzymy nieustannego orędownictwa Matki Bożej oraz Św. Andrzeja. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z piątkowej uroczystości.

Listopadowa modlitwa za zmarłych kapłanów

Listopad jest miesiącem, w którym, w sposób szczególny, pamiętamy o modlitwie za naszych zmarłych. W sposób szczególny chciejmy pamiętać o zmarłych kapłanach, którzy pracowali w naszych parafiach. Udzielali nam oni Sakramentów Świętych i jednali nas z Panem Bogiem. Stąd, 17 listopada, kapłani Dekanatu Trzebiatów udali się na groby swoich zmarłych współbraci aby modlić się dla nich o radość wieczną.

Msza "Hubertowska" 2018

Msza Zwłaszcza w listopadzie gromadzi w świątyniach myśliwych oraz leśników ich patron - Św. Hubert, biskup.

Podobnie było i w tym roku w Trzebiatowie.

W Sanktuarium pw. Macierzyństwa NMP, 18 listopada 2018 roku, o godz. 12:00, została odprawiona tzw. "Msza Św. Hubertowska"

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2018

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH 2018 W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. będą sprawowane według następującego porządku:

TRZEBIATÓW

7:00, 9:00, 10:30, 13:00 (na cmentarzu), 18:00

WŁODARKA 9:00
MIROSŁAWICE 10:00
GĄBIN 11:00
LEWICE 10:00
CHOMĘTOWO 9:00

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (DZIEŃ ZADUSZNY - 2. listopada):

TRZEBIATÓW

WŁODARKA 16:00
MIROSŁAWICE 17:00
GĄBIN 17:00
LEWICE 16:00
CHOMĘTOWO 14:00

NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE - od piątku, przez cały listopad o godz. 17:30

10. rocznica śmierci ks. kan. Henryka Cudaka

10. rocznica śmierci ks. kan. Henryka Cudaka W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października 2008 r. w wieku 79 lat odszedł do Pana Ks. Kanonik Henryk Cudak.