Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post Przypadająca 13 lutego Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.

Dzień Chorych w Sanktuarium

Dzień Chorych w Sanktuarium W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, modliliśmy się w intencji chorych, zgromadzonych na Mszy Św. w Sanktuarium i za pozostających w domach. Udzieliliśmy Sakramentu Chorych licznie przybyłym oraz błogosławiliśmy ich Najświętszym Sakramentem. Na twarzach ludzi widać było ogromne przeżycie w czasie namaszczenia i indywidualnego błogosławieństwa monstrancją.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie pod kierunkiem pani Anny Kulasek przedstawili historię Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Spotkanie opłatkowe z młodzieżą

Spotkanie opłatkowe z młodzieżą Grupy młodzieżowe działające przy parafii - "Lektorzy" i "Tęcza Noego" , spotkały się na wspólnej Wigilii w sali parafialnej. Ks. Proboszcz dr Andrzej Dowal złożył życzenia świąteczne i podzielił się z młodzieżą opłatkiem, podobnie opiekunowie grup - Pani katechetka Małgorzata Labuhn i ks. Marek. Panowała bardzo uroczysta atmosfera, pełna serdeczności i dobrego humoru.

Plan Kolędy

Plan Kolędy Przedstawiamy plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe styczniowe dni . W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, w Soboty o 10.00, a w Niedzielę o 15.30.

Budujemy Szopkę Bożonarodzeniową

Budujemy Szopkę Bożonarodzeniową Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod okiem swoich instruktorów zrobili drewnianą szopkę dla naszego Sanktuarium.

Msza Święta Wynagradzająca za znieważenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

Msza Święta Wynagradzająca za znieważenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej W związku ze świętokradczym atakiem atakiem, dokonanym przez zamachowca w Niedzielę 9 grudnia na cudowny obraz Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski w Częstochowie, w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona w Niedzielę 16 grudnia o godz. 18.00 Msza Święta Wynagradzająca a po niej nabożeństwo połączone z Suplikacją. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tę poważną zniewagę.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.