Rekolekcje Szkolne w Sanktuarium

Rekolekcje Szkolne w Sanktuarium Zapraszamy na Rekolekcje Szkolne uczniów wszystkich szkół w Trzebiatowie.

Dziękczynienie za Pontyfikat Benedykta XVI

Dziękczynienie za Pontyfikat Benedykta XVI W czwartek 28 lutego o godzinie 20.00 Papież Benedykt XVI kończy sprawować urząd Biskupa Rzymu, Następcy Św. Piotra.

Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga z radością serca podał do wiadomości wiernych, że Jego Świątobliwość Ojciec Święty Benedykt XVI, dnia 30 stycznia 2013 roku, ośmiu kapłanom z prezbiterium Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej nadał godności papieskie. Wśród nich znalazł się ks. dr Andrzej DOWAL - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Macierzyństwa NMP i dziekan dekanatu Trzebiatów.

Nabożeństwa Wielkopostne

Nabożeństwa Wielkopostne Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz na Rekolekcje Szkolne i Parafialne

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post Przypadająca 13 lutego Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.

Dzień Chorych w Sanktuarium

Dzień Chorych w Sanktuarium W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, modliliśmy się w intencji chorych, zgromadzonych na Mszy Św. w Sanktuarium i za pozostających w domach. Udzieliliśmy Sakramentu Chorych licznie przybyłym oraz błogosławiliśmy ich Najświętszym Sakramentem. Na twarzach ludzi widać było ogromne przeżycie w czasie namaszczenia i indywidualnego błogosławieństwa monstrancją.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie pod kierunkiem pani Anny Kulasek przedstawili historię Narodzenia Jezusa w Betlejem.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.