Odpust w naszym Sanktuarium Maryjnym

Odpust w naszym Sanktuarium Maryjnym 11 października nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Odpustową. Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Kanonik Kazimierz Półtorak – Dziekan dekanatu Gryfice oraz Proboszcz Kościoła Mariackiego w Gryficach, w asyście kapłanów z dekanatu Trzebiatów oraz Proboszcza parafii grecko - katolickiej w Trzebiatowie – ks. Bohdana.

Muzyczna uczta w Trzebiatowie

Muzyczna uczta w Trzebiatowie IV Letni Festiwal Wędrowny "Na gotyckim szlaku" zawitał w tym roku do naszego Trzebiatowa. Słuchaczami byli nie tylko jego mieszkańcy, lecz także melomani z Kołobrzegu, Gryfic i Szczecina oraz turyści wypoczywający na wybrzeżu.

Odpust we Włodarce

Odpust we Włodarce W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego grupa pielgrzymów z Trzebiatowa udała się na pieszo do Włodarki, aby uczestniczyć w Uroczystości Odpustowej, połączonej z Dziękczynieniem za tegoroczne plony. Mszę celebrował ks. Przemysław i wygłosił homilię na temat "Krzyż jako znak zbawienia", zaś ks. Prałat Andrzej służył posługą w konfesjonale. Na uwagę zasługuje piękny wieniec dożynkowy, w środku którego znajdował się Chrystusowy krzyż.

Nadmorskie Dożynki

Nadmorskie Dożynki W niedzielę 15 września 2013 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalne Nadmorskie i Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz.

"Trzebiatowska Cecyliada 2013"

ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ NA IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „TRZEBIATOWSKA CECYLIADA 2013”.

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 25 - 28 września

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 25 - 28 września Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do najważniejszych miejsc kultu w Polsce, m.in. Toruń, Warszawa i Jasna Góra. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych.

Zapraszamy na Dożynki Archidiecezjalne

Zapraszamy na Dożynki Archidiecezjalne MSZA ŚWIĘTA „DZIĘKCZYNNA ZA PLONY” będzie sprawowana w naszym Sanktuarium w Trzebiatowie 15 września 2013 roku o godz. 12.00.

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.