VIII Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu

VIII Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Rodziny naszej Archidiecezji wzięły udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbyła się w sobotę, 24 maja i była połączona z obchodami VIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 dziękowaliśmy Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w naszym Sanktuarium.

Dni Młodych w Barlinku

Dni Młodych w Barlinku Zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych, które przeżywaliśmy pod hasłem "Błogosławieni uboczy w duchu", w dniach 1-3 maja 2014 r. w Barlinku. Na tegoroczne spotkanie zarejestrowało się w systemie internetowym 1618 uczestników zgłoszonych przez 89 opiekunów z różnych parafii i wspólnot naszej Archidiecezji oraz młodzież z Bambergu, Berlina i Kassel. Z Trzebiatowa do Barlinka wybrała się trzynastoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum wraz z opiekunem ks. Markiem.

Kanonizacja Jana Pawła II w Sanktuarium

Kanonizacja Jana Pawła II w Sanktuarium W dniu kanonizacji Papieża Jana Pawła II wierni mogli zabrać do swoich domów "Iskrę Miłosierdzia" przywiezioną z Watykanu. Mogli również zobaczyć przedstawienie przygotowane przez Gimnazjalistów głównie z Grupy Lektorskiej pt. "Zwyczajny - niezwyczajny Święty Jan Paweł II". Dziękujemy uczniom, Katechetom i Nauczycielkom Gimnazjum za zaangażowanie w tak uroczyste przeżycie dnia kanonizacji Papieża w naszej parafii.

Wigilia Paschalna w Sanktuarium

Wigilia Paschalna w Sanktuarium Kulminacją celebracji Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. Jest to najstarsza i pierwotnie jedyna celebracja wielkanocna. Wielkanoc narodziła się jako liturgia nocna a Wigilia Paschalna jest słusznie nazywana “matką wszystkich wigilii”.

Wielki Piątek w Sanktuarium

Wielki Piątek w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego miasta, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Drogę Krzyżową prowadzili przedstawiciele różnych stanów i zawodów. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo swojej wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Gimnazjum za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej.

Wielki Czwartek w Sanktuarium

Wielki Czwartek w Sanktuarium Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Sanktuarium Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński. Podczas liturgii Ks. Prałat umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.