"W Dzień Matki do Matki" Łódź - Trzebiatów

W Niedzielę 26 Maja witaliśmy w naszym Sanktuarium pielgrzymów z Łodzi, którzy już po raz szósty uczestniczyli w Pielgrzymce Biegowej dla uczczenia Matki Bożej i swoich ziemskich Matek, tych żyjących i będących w Domu Ojca.

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława Ksiądz Kanonik Czesław Ziemiński obchodzi w tym roku osiemdziesiątą rocznicę urodzin. Wdzięczni parafianie złożyli Dostojnemu Jubilatowi życzenia i wręczyli kwiaty, zapewniając o modlitwie.

Majówka z ministrantami

Majówka z ministrantami W czwartek 23 maja, w nowe Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z opiekunem ks. Przemysławem po modlitwie w Sanktuarium miło spędziła czas na łonie natury. Nie obyło się bez wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków oraz rywalizacji sportowych i zabaw.

VII Rocznica Koronacji

VII Rocznica Koronacji W sobotę, 18 maja w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie podczas Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza i licznie przybyłych kapłanów, przeżywaliśmy VII Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, połączoną z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin.

Młodzież przed Rocznicą Koronacji

Młodzież przed Rocznicą Koronacji Młodzież Naszej Parafii zrzeszona w "Grupie Lektorskiej" przygotowała inscenizację poświęconą historii objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękujemy p. katechetce Małgorzacie Labuhn i p. Marioli Niewiadomskiej, polonistce z Gimnazjum,za pomoc w przygotowaniu tego religijnego przedstawienia.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego W sobotę 11 maja w naszym Sanktuarium Mszą Św. rozpoczęliśmy kolejny sezon motocyklowy. Zjechało się wielu motocyklistów i plac przy kościele zapełnił się różnorodnymi "maszynami" nie tylko na dwóch kołach. Mszę Św. w Sanktuarium odprawił ks. Piotr Kilian, były wikariusz naszej Parafii.

VI Pielgrzymka Biegowa

VI Pielgrzymka Biegowa  Zachęcamy do tak wyjątkowego uczczenia Dnia Matki w naszym Sanktuarium.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.