Ogólnopolskie Dni Wspólnoty ERM.

Ogólnopolskie Dni Wspólnoty ERM. W dniach 23-25 kwietnia dzieci należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych wyjechały na Ogólnopolskie Dni Wspólnoty do Poznania.

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Już pewną tradycją, jest wizyta motocyklistów w naszym Sanktuarium, by tutaj Mszą świętą i poświeceniem motocykli rozpocząć nowy Sezon Motocyklowy.

Finał konkursu dekanalnego.

Finał konkursu dekanalnego. Sobotniego przedpołudnia 24 kwietnia o godz. 9.00 odbył się finał konkursu dekanalnego "Kapłaństwo oraz postać św. Jana Marii Vianneya Proboszcza z Ars".

Msza za Ofiary Katynia i Smoleńska.

Msza za Ofiary Katynia i Smoleńska. Pracownicy Urzędu Miasta, poczty sztandarowe szkół i zakładów pracy, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego i parafianie oddali cześć ofiarom Katynia i Smoleńska.

Obłóczyny ministrantów.

Obłóczyny ministrantów. Na niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00 do grona Służby Liturgicznej zostali włączeni nowi ministranci.

Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza.

Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza. 11 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 12.00 swoją pierwszą Mszę Świętą sprawował ks. neoprezbiter Kryspin Gasiulewicz, nasz parafianin.

Katastrofa pod Smoleńskiem.

Katastrofa pod Smoleńskiem. Wraz z dzisiejszym porankiem obiegła świat informacja o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego w okolicach Smoleńska. W wypadku zginął: Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także wiele osób piastujących najwyższe stanowiska w kraju - wśród nich na pokładzie feralnej maszyny mieli być m.in. posłowie na Sejm RP, senatorzy, biskup polowy Wojska Polskiego. Wszyscy lecieli na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.