Rekolekcje Adwentowe w Sanktuarium w Trzebiatowie

Rekolekcje Adwentowe w Sanktuarium w Trzebiatowie Przedstawiamy plan tegorocznych Rekolekcji Adwentowych w naszym Sanktuarium

Imieniny Księdza Prałata Andrzeja w Sanktuarium

Imieniny Księdza Prałata Andrzeja w Sanktuarium Podczas Mszy Świętej Ksiądz Prałat Andrzej dziękował Panu Bogu za łaskę powołania kapłańskiego, a także wszystkim obecnym za przybycie i modlitwę.

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata w południe odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Dowala, Kustosza naszego Sanktuarium. Zgodnie z tradycją, kultywowaną w naszej wspólnocie parafialnej, we Mszy Św. uczestniczyły Koła Łowieckie z Trzebiatowa (Bażant, Łoś), Jaromina (Knieja), Mrzeżyna (Łabędź), Gryfic (Rega, Dzik) i Zespół Sygnalistów Gryf.

Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie

Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów w Dniu Ostatecznym i również czasem przygotowania do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas, aby otworzyć swoje serca na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dzieci z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na serduszkach biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

Cecyliada 2015

Cecyliada 2015 Już po raz XI odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mrzeżynie. Miało to miejsce 21 listopada 2015r. w przeddzień święta św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. festiwalu w Trzebiatowie była kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych Pamiętamy o naszych zmarłych w modlitwie nawiedzając cmentarze.

Msza św. na cmentarzu w Trzebiatowie odbędzie się o godz. 13.00. Po Mszy św. uroczysta procesja połączona z modlitwą za spoczywających w grobach i poświęcenie nagrobków. Od 2 listopada modlitwy wypominkowe za zmarłych w Sanktuarium codziennie o godz. 17.30.

Nowe figurki Świętych w naszym Sanktuarium

Nowe figurki Świętych w naszym Sanktuarium  W niedzielę 17 października podczas Mszy Świętej wieczornej, grupa pielgrzymów dziękowała za dar pielgrzymowania po Chorwacji.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.