Pasterka w Sanktuarium

ROK MIŁOSIERDZIA W TRZEBIATOWIE

ROK MIŁOSIERDZIA W TRZEBIATOWIE DRZWI ŚWIĘTE – BRAMA MIŁOSIERDZIA
W ROKU MIŁOSIERDZIA 8.12.2015 – 20.12.2016

Ksiądz Abp Andrzej Dzięga wyznaczył 18 kościołów stacyjnych w naszej Archidiecezji w tym nasze Sanktuarium

Rekolekcje Adwentowe w Sanktuarium w Trzebiatowie

Rekolekcje Adwentowe w Sanktuarium w Trzebiatowie Przedstawiamy plan tegorocznych Rekolekcji Adwentowych w naszym Sanktuarium

Imieniny Księdza Prałata Andrzeja w Sanktuarium

Imieniny Księdza Prałata Andrzeja w Sanktuarium Podczas Mszy Świętej Ksiądz Prałat Andrzej dziękował Panu Bogu za łaskę powołania kapłańskiego, a także wszystkim obecnym za przybycie i modlitwę.

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata w południe odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Dowala, Kustosza naszego Sanktuarium. Zgodnie z tradycją, kultywowaną w naszej wspólnocie parafialnej, we Mszy Św. uczestniczyły Koła Łowieckie z Trzebiatowa (Bażant, Łoś), Jaromina (Knieja), Mrzeżyna (Łabędź), Gryfic (Rega, Dzik) i Zespół Sygnalistów Gryf.

Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie

Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów w Dniu Ostatecznym i również czasem przygotowania do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas, aby otworzyć swoje serca na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dzieci z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na serduszkach biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

Cecyliada 2015

Cecyliada 2015 Już po raz XI odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mrzeżynie. Miało to miejsce 21 listopada 2015r. w przeddzień święta św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. festiwalu w Trzebiatowie była kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.