Dożynki Gminne Trzebiatów 2015

Dożynki Gminne Trzebiatów 2015  Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w trzebiatowskim Sanktuarium MNMP, a następnie korowodem dożynkowym w kierunku ogrodów pałacowych, gdzie o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie dożynek. Wśród wielu atrakcji jak jarmark dożynkowy i rozstrzygniecie konkursów wieńcowych, na scenie obok lokalnych artystów (Czerwona Róża i Trzebiatowiecy) zagoszczą również takie zespoły jak: LORES, TITTY TWISTER i KLIF.

Konsekrowani 2015 - wystawa w naszym Sanktuarium

Konsekrowani 2015 - wystawa w naszym Sanktuarium  16 sierpnia go?cili?my wspania?? wystaw? przedstawiaj?c? sylwetki wszystkich zakonów, które pos?uguj? w naszej diecezji.

Podziękowanie dla ks. Marka

Podziękowanie dla ks. Marka W niedzielę 26 lipca Parafianie wyrazili swoje przywiązanie i wdzięczność dla ks. Marka za czteroletnią pracę duszpasterską w Trzebiatowie, Włodarce, Mirosławicach, Gąbinie, Lewicach, Chomętowie i Nowielicach. Ks. Marka żegnały delegacje z Trzebiatowskiego Sanktuarium, kościołów i kaplic filialnych, młodzież, nauczyciele Gimnazjum i indywidualne osoby. Ks. Marek wyraził zaskoczenie tak wielkim zaangażowaniem Parafian w przygotowanie pożegnania i podziękował Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dobro. Niech Bóg prowadzi ks. Marka swoimi drogami i mu błogosławi!

XI Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Przemysława

XI Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Przemysława Ks. Przemysław w piątek po Bożym Ciele w naszym Sanktuarium przeżywał wspólnie z "rocznikiem" oraz zaproszonymi gośćmi kolejną, jedenastą rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Mszę Świętą celebrował także ks. Prałat Andrzej Dowal, który przewodniczył liturgii a homilię wygłosił ks. Janusz Skoczeń, Proboszcz z Brzeska koło Pyrzyc. Koledzy kursowi ks. Przemysława przyjechali z różnych parafii, aby wspólnie przeżywać to bardzo wyjątkowe wydarzenie, które wyznaczyło nowy sposób życia i posługiwania.

Majówka z ministrantami

Majówka z ministrantami W sobotę 16 maja Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z opiekunem ks. Przemysławem po uroczystości IX Rocznicy Koronacji obrazu Matki Bożej Trzebiatowskiej miło spędziła czas na łonie natury, uczestnicząc w zabawach i rywalizacjach sportowych.

Rozpoczęcie Nowenny Fatimskiej w Chomętowie

Rozpoczęcie Nowenny Fatimskiej w Chomętowie W Trzebiatowskim Sanktuarium została przekazana parafianom z Chomętowa figura Matki Bożej Fatimskiej, której obecność w kościele filialnym rozpoczyna Nowennę Fatimską.

IX Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu w Trzebiatowie

IX Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu w Trzebiatowie Już po raz dziewiąty wierni z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych koronacji Cudownego Obrazu znajdującego się w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie. 16 maja uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. infułat Edmund Cybulski wraz z Prezbiterium Ziemi Szczecińskiej.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.