Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie

Adwent 2015. Przyjdź Jezu Panie Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów w Dniu Ostatecznym i również czasem przygotowania do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas, aby otworzyć swoje serca na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dzieci z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na serduszkach biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

Cecyliada 2015

Cecyliada 2015 Już po raz XI odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mrzeżynie. Miało to miejsce 21 listopada 2015r. w przeddzień święta św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. festiwalu w Trzebiatowie była kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych Pamiętamy o naszych zmarłych w modlitwie nawiedzając cmentarze.

Msza św. na cmentarzu w Trzebiatowie odbędzie się o godz. 13.00. Po Mszy św. uroczysta procesja połączona z modlitwą za spoczywających w grobach i poświęcenie nagrobków. Od 2 listopada modlitwy wypominkowe za zmarłych w Sanktuarium codziennie o godz. 17.30.

Nowe figurki Świętych w naszym Sanktuarium

Nowe figurki Świętych w naszym Sanktuarium  W niedzielę 17 października podczas Mszy Świętej wieczornej, grupa pielgrzymów dziękowała za dar pielgrzymowania po Chorwacji.

Dzień Papieski

Dzień Papieski  W niedzielę 11 października po wieczornej Mszy Świętej, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie przygotowała montaż słowno - muzyczny z okazji Dni Papieskich.

Odpust w Naszym Sanktuarium

Odpust w Naszym Sanktuarium  W niedzielę 11 października nasza wspólnota parafialna, podczas wszystkich Mszy Świętych, przeżywała Uroczystość Odpustową.

Uroczysta Msza Święta z okazji 20 lecia Warsztatów Terapii Zajęciowych

Uroczysta Msza Święta z okazji 20 lecia Warsztatów Terapii Zajęciowych  W niedzielę 11 października o godzinie 12:00 odbyła się Msza Święta dziękczynna z okazji 20 - lecia Warsztatów Terapii Zajęciowych w Trzebiatowie.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.