Dziękczynienie za Pontyfikat Benedykta XVI

Dziękczynienie za Pontyfikat Benedykta XVI W czwartek 28 lutego o godzinie 20.00 Papież Benedykt XVI kończy sprawować urząd Biskupa Rzymu, Następcy Św. Piotra.

Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga z radością serca podał do wiadomości wiernych, że Jego Świątobliwość Ojciec Święty Benedykt XVI, dnia 30 stycznia 2013 roku, ośmiu kapłanom z prezbiterium Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej nadał godności papieskie. Wśród nich znalazł się ks. dr Andrzej DOWAL - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Macierzyństwa NMP i dziekan dekanatu Trzebiatów.

Nabożeństwa Wielkopostne

Nabożeństwa Wielkopostne Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz na Rekolekcje Szkolne i Parafialne

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post Przypadająca 13 lutego Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.

Dzień Chorych w Sanktuarium

Dzień Chorych w Sanktuarium W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, modliliśmy się w intencji chorych, zgromadzonych na Mszy Św. w Sanktuarium i za pozostających w domach. Udzieliliśmy Sakramentu Chorych licznie przybyłym oraz błogosławiliśmy ich Najświętszym Sakramentem. Na twarzach ludzi widać było ogromne przeżycie w czasie namaszczenia i indywidualnego błogosławieństwa monstrancją.

Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie pod kierunkiem pani Anny Kulasek przedstawili historię Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Spotkanie opłatkowe z młodzieżą

Spotkanie opłatkowe z młodzieżą Grupy młodzieżowe działające przy parafii - "Lektorzy" i "Tęcza Noego" , spotkały się na wspólnej Wigilii w sali parafialnej. Ks. Proboszcz dr Andrzej Dowal złożył życzenia świąteczne i podzielił się z młodzieżą opłatkiem, podobnie opiekunowie grup - Pani katechetka Małgorzata Labuhn i ks. Marek. Panowała bardzo uroczysta atmosfera, pełna serdeczności i dobrego humoru.