W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II ...

W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II ... ... młodzież gimnazjalna, pod opieką Pań Polonistek, przygotowała montaż słowno - muzyczny poświęcony naszemu Świętemu Rodakowi.

Msza Święta Rezurekcyjna z procesją

Msza Święta Rezurekcyjna z procesją Rezurekcja to uroczyste nabożeństwo w Kościele Rzymsko-Katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Sanktuarium

Liturgia Wigilii Paschalnej w Sanktuarium Kulminacją celebracji Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. Jest to najstarsza i pierwotnie jedyna celebracja wielkanocna, słusznie nazywana “matką wszystkich wigilii”.

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego grobu Chrystusa.

Droga Krzyżowa w centrum Trzebiatowa

Droga Krzyżowa w centrum Trzebiatowa Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego Trzebiatowa, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele różnych stanów, grup wiekowych i duszpasterstw. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Gimnazjum za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc i zabezpieczenie trasy.

"Triduum Sacrum" w naszym Trzebiatowskim Sanktuarium

Zapraszamy do przeżywania największych Uroczystości w Kościele Rzymsko-Katolickim.

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium W Wielki Czwartek uroczystą liturgią Mszy Świętej, upamiętniającą Ostatnią Wieczerzę, Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął w Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński, wyjaśniając wiernym na przykładzie uniżenia Jezusa, na czym polega służba człowiekowi.