Gminne Dożynki w Trzebiatowie

Gminne Dożynki w Trzebiatowie  Tradycyjnie święto plonów czyli dożynki, w czasie których rolnicy dziękują za plony, w Trzebiatowie zainaugurowała uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza dziekana Andrzeja Dowala w Sanktuarium Maryjnym. Druga część uroczystości odbyła się w ogrodach Pałacu nad Młynówką.

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego we Włodarce

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego we Włodarce  W minioną niedzielę, w kościele filialnym we Włodarce, odbyła się uroczysta Eucharystia z okazji Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego.

Cecyliada 2015

Cecyliada 2015 21 listopada odbędzie się już XI edycja festiwalu pieśni chrześcijańskiej "Trzebiatowska Cecyliada"

Dożynki Gminne Trzebiatów 2015

Dożynki Gminne Trzebiatów 2015  Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w trzebiatowskim Sanktuarium MNMP, a następnie korowodem dożynkowym w kierunku ogrodów pałacowych, gdzie o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie dożynek. Wśród wielu atrakcji jak jarmark dożynkowy i rozstrzygniecie konkursów wieńcowych, na scenie obok lokalnych artystów (Czerwona Róża i Trzebiatowiecy) zagoszczą również takie zespoły jak: LORES, TITTY TWISTER i KLIF.

Konsekrowani 2015 - wystawa w naszym Sanktuarium

Konsekrowani 2015 - wystawa w naszym Sanktuarium  16 sierpnia go?cili?my wspania?? wystaw? przedstawiaj?c? sylwetki wszystkich zakonów, które pos?uguj? w naszej diecezji.

Podziękowanie dla ks. Marka

Podziękowanie dla ks. Marka W niedzielę 26 lipca Parafianie wyrazili swoje przywiązanie i wdzięczność dla ks. Marka za czteroletnią pracę duszpasterską w Trzebiatowie, Włodarce, Mirosławicach, Gąbinie, Lewicach, Chomętowie i Nowielicach. Ks. Marka żegnały delegacje z Trzebiatowskiego Sanktuarium, kościołów i kaplic filialnych, młodzież, nauczyciele Gimnazjum i indywidualne osoby. Ks. Marek wyraził zaskoczenie tak wielkim zaangażowaniem Parafian w przygotowanie pożegnania i podziękował Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dobro. Niech Bóg prowadzi ks. Marka swoimi drogami i mu błogosławi!

XI Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Przemysława

XI Rocznica Święceń Kapłańskich ks. Przemysława Ks. Przemysław w piątek po Bożym Ciele w naszym Sanktuarium przeżywał wspólnie z "rocznikiem" oraz zaproszonymi gośćmi kolejną, jedenastą rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Mszę Świętą celebrował także ks. Prałat Andrzej Dowal, który przewodniczył liturgii a homilię wygłosił ks. Janusz Skoczeń, Proboszcz z Brzeska koło Pyrzyc. Koledzy kursowi ks. Przemysława przyjechali z różnych parafii, aby wspólnie przeżywać to bardzo wyjątkowe wydarzenie, które wyznaczyło nowy sposób życia i posługiwania.