Pamiętamy o zmarłych kapłanach

Pamiętamy o zmarłych kapłanach Tradycyjnie w tygodniu po Uroczystości Wszystkich Świętych kapłani Dekanatu Trzebiatów udali się na cmentarze,aby odmówić Różaniec w intencji zmarłych kapłanów pracujących, bądź pochodzących z tutejszych wspólnot.

Powiatowe Święto Straży Pożarnej

Powiatowe Święto Straży Pożarnej W niedzielę 3 listopada podczas sumy o godzinie 12 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem Straży Pożarnej naszego Powiatu. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Kapelan Strażaków ks. Ireneusz Pastryk, Proboszcz Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.

Odpust w naszym Sanktuarium Maryjnym

Odpust w naszym Sanktuarium Maryjnym 11 października nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystość Odpustową. Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Kanonik Kazimierz Półtorak – Dziekan dekanatu Gryfice oraz Proboszcz Kościoła Mariackiego w Gryficach, w asyście kapłanów z dekanatu Trzebiatów oraz Proboszcza parafii grecko - katolickiej w Trzebiatowie – ks. Bohdana.

Muzyczna uczta w Trzebiatowie

Muzyczna uczta w Trzebiatowie IV Letni Festiwal Wędrowny "Na gotyckim szlaku" zawitał w tym roku do naszego Trzebiatowa. Słuchaczami byli nie tylko jego mieszkańcy, lecz także melomani z Kołobrzegu, Gryfic i Szczecina oraz turyści wypoczywający na wybrzeżu.

Odpust we Włodarce

Odpust we Włodarce W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego grupa pielgrzymów z Trzebiatowa udała się na pieszo do Włodarki, aby uczestniczyć w Uroczystości Odpustowej, połączonej z Dziękczynieniem za tegoroczne plony. Mszę celebrował ks. Przemysław i wygłosił homilię na temat "Krzyż jako znak zbawienia", zaś ks. Prałat Andrzej służył posługą w konfesjonale. Na uwagę zasługuje piękny wieniec dożynkowy, w środku którego znajdował się Chrystusowy krzyż.

Nadmorskie Dożynki

Nadmorskie Dożynki W niedzielę 15 września 2013 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalne Nadmorskie i Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz.

"Trzebiatowska Cecyliada 2013"

ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ NA IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „TRZEBIATOWSKA CECYLIADA 2013”.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.