Ministranci na wakacjach

Ministranci na wakacjach Ministranci z naszej Parafii wraz z księdzem opiekunem Przemkiem i rodzicami uczestniczyli w wakacyjnym wyjeździe nad Zalew Szczeciński do Stepnicy. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i za otrzymany prowiant oraz ludziom dobrej woli za poświęcony czas i przygotowywanie posiłków.

Informacja dla studentów

Informacja dla studentów Ośrodek Akademicki "Rejs" w Szczecinie ogłasza nabór na najbliższy rok akademicki. Proponuje bardzo dobre warunki do nauki, odpoczynku i mieszkania (pojedyncze pokoje z łazienką, pełne wyżywienie, pranie, możliwość korzystania z kaplicy, czytelni, sali komputerowej, sali gimnastycznej i ogrodu). Dla chętnych istnieją możliwości rozwijania różnych zainteresowań: wycieczki, wyjazdy zagraniczne, spotkania z
ciekawymi ludźmi, wolontariat. Dzięki dobrym warunkom nauki mieszkańcy Akademika osiągają świetne wyniki w nauce, zdobywają lepszą pracę, stają się lepszymi ludźmi.

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie W dniu 29 maja Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym rozpoczęto Uroczystości Święta Batalionu w Trzebiatowie. W uroczystościach wzięli udział Dowódcy: 7 Brygady Obrony Wybrzeża - płk. dypl. Sławomir Kowalski i 3 batalionu zmechanizowanego - ppłk. mgr Jarosław Jalowski.

Abraham - Ojcem Wiary

Abraham - Ojcem Wiary W Roku Wiary w naszym Dekanacie odbył się konkurs plastyczny i wiedzy religijnej poświęcony osobie Patriarchy Abrahama, znajomości wybranych tekstów Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, Składu Apostolskiego, Głównych Prawd Wiary i Sakramentów Świętych. W konkursie plastycznym wzięło udział 85 dzieci. Do finału zakwalifikowało się 25 prac. Parafianie biorący udział w ocenie talentów oddali 123 głosy. Najwięcej głosów zdobyła Katarzyna Basiukiewicz z klasy 3A.

I Komunia Święta w Sanktuarium

I Komunia Święta w Sanktuarium W Niedzielę 26 Maja 91 dzieci ze szkół podstawowych w Trzebiatowie przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Dziękujemy katechetom - Siostrze Antonii i p. Andrzejowi Olbrychtowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystej chwili.

"W Dzień Matki do Matki" Łódź - Trzebiatów

W Niedzielę 26 Maja witaliśmy w naszym Sanktuarium pielgrzymów z Łodzi, którzy już po raz szósty uczestniczyli w Pielgrzymce Biegowej dla uczczenia Matki Bożej i swoich ziemskich Matek, tych żyjących i będących w Domu Ojca.

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława Ksiądz Kanonik Czesław Ziemiński obchodzi w tym roku osiemdziesiątą rocznicę urodzin. Wdzięczni parafianie złożyli Dostojnemu Jubilatowi życzenia i wręczyli kwiaty, zapewniając o modlitwie.

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.