Strona główna / InformacjeADWENT 2017


ADWENT 2017 Wyraz "adwent" (po łacinie "adventus") znaczy "przyjście". Kościół Święty oznacza tą nazwą okres przygotowania na przyjście Pańskie. Przyjście to jest trojakie: 1) Oczekiwanie pamiątki narodzin Chrystusa (25 grudnia); 2) Przyjście Chrystusa w Sakramentach - przede wszystkim w Komunii Świętej; 3) Przyjście ostateczne na końcu czasów (Paruzja). W naszej trzebiatowskiej parafii przygotowujemy się na to trojakie przyjście w następujący sposób:


 Msza imieninowa Ks. Prałata Andrzeja Dowala


Msza imieninowa Ks. Prałata Andrzeja Dowala 30. listopada 2017 roku, o godz. 18:00, Mszę Św. imieninową odprawił Proboszcz naszej Parafii - ks. prał. dr Andrzej Dowal. W asyście ks. Macieja Babickiego, pochodzącego z naszej Parafii, złożył Panu Bogu Najświętszą Ofiarę przez przyczynę Św. Andrzeja Apostoła.


 "MSZA ŚW. HUBERTOWSKA" w Trzebiatowskim Sanktuarium


Zwłaszcza w listopadzie gromadzi w świątyniach myśliwych oraz leśników ich patron - Św. Hubert, biskup.

Podobnie było i w tym roku w Trzebiatowie.

W Sanktuarium pw. Macierzyństwa NMP, 26 listopada 2017 roku, o godz. 12:00, została odprawiona tzw. "Msza Św. Hubertowska"


 ZADUSZKI KAPŁAŃSKIE


ZADUSZKI KAPŁAŃSKIE Kapłani z Dekanatu Trzebiatów modlili się dorocznie przy grobach kapłanów pochowanych na cmentarzach należących do tego Dekanatu. W sobotę, 26 listopada 2017 roku, od godz. 11:00, odwiedziliśmy kapłańskie groby w:


 CECYLIADA 2017


CECYLIADA 2017 Już w najbliższą sobotę - 25 listopada - zapraszamy na już XIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej - CECYLIADA 2017. Odbędzie się on w hali widowiskowo-sportowej w Mrzeżynie. Czas trwania 10:00 - 17:00. Szczegołowy program można znaleźć na plakacie. Serdecznie zapraszamy!


 
 ZADUSZKI LITERACKIE - Księża grają artystom...


ZADUSZKI LITERACKIE - Księża grają artystom... Trzebiatowski Ośrodek Kultury (Pałac)
PIĄTEK - 17. listopada - 19:00 - TOK (Pałac)

Niemal codziennie korzystamy z wielkich dzieł literackich czy muzycznych. Zachwycamy się, a nie rzadko bawimy, przy dźwiękach znanych utworów muzycznych, których autorzy odeszli już do wieczności.


 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH | 2017


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH | 2017 Oprócz świętych, którym poświęcono w kalendarzu liturgicznym osobny dzień w roku kościelnym, w niebie przebywa niezliczona rzesza wybranych "ze wszystkich narodów i pokoleń, i języków", ze wszystkich stanów i zawodów. W pierwszym dniu listopada Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a dzieciom swoim pielgrzymującym jeszcze na tej ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zawiodła do świętości. Porządek Mszy Świętych:


 
Nabożeństwa
Galeria fotografiiPIELGRZYMKA - Szlakiem Cudów Eucharystycznych

PIELGRZYMKA - Szlakiem Cudów Eucharystycznych


W dniach 20 - 28 kwietnia 2018 roku wyruszyła z naszej parafii niecodzienna autokarowa pielgrzymka do Włoch, której głównym celem było nawiedzenie miejsc, w których zdarzyły się cuda Eucharystyczne.

fotografii w albumie: 32

...zobacz album »

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: