Wyjątkowe uroczystości w Trzebiatowie 21.05.2016 godz. 11:00

Wyjątkowe uroczystości w Trzebiatowie 21.05.2016 godz. 11:00  150 - lecie powstania cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej w Dűsseldorfie
20 - lecie ustanowienia Sanktuarium w Farze pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny
10 - lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej

Obchody setnej Rocznica Objawień Fatimskich

Obchody setnej Rocznica Objawień Fatimskich Zbliża się Setna Rocznica Objawień Fatimskich, Wszystkie parafie w Archidiecezji przygotowują się do tego doniosłego wydarzenia poprzez specjalnie Misje, Misjonarze - Ojcowie Redemptoryści do naszej Parafii dotrą w sobotę 23.IV. Inauguracja Misji w sobotę w Sanktuarium Różańcem i Mszą św. o godz. 17:30 a potem Apel Jasnogórski o godz. 21:00.

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego grobu Chrystusa.

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego Trzebiatowa, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele różnych stanów, grup wiekowych i duszpasterstw. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Gimnazjum z Trzebiatowa i Mrzeżyna za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc i zabezpieczenie trasy.

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum  W Wielki Czwartek uroczystą liturgią Mszy Świętej, upamiętniającą Ostatnią Wieczerzę, Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął w Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński, wyjaśniając wiernym na przykładzie uniżenia Jezusa, na czym polega służba człowiekowi.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Zapraszamy do przeżywania największych Uroczystości w Kościele Rzymsko-Katolickim.

Marsz dla Życia 2016

Marsz dla Życia 2016  Młodzież naszej Parafii wraz z dziećmi, rodzicami i starszymi uczestnikami wzięła udział w corocznie przeżywanej, w tym roku już po raz ósmy, Ewangelicznej manifestacji przypominającej, że Dawcą Życia jest sam Bóg oraz że życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zakończył się Mszą Świętą w Sanktuarium pod przewodnictwem Kustosza tej Świątyni - Księdza Prałata Andrzeja Dowala.

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.