Zakończenie Misji Fatimskich

Zakończenie Misji Fatimskich  Na zakończenie Misji Fatimskich została poświęcona i zainstalowana figurka Matki Bożej Fatimskiej w grocie za zewnątrz kościoła. Ojcowie Redemptoryści w czasie uroczystości zawierzyli naszą parafię Matce Najświętszej

Zmarł Ksiądz Franciszek Moździerz

Zmarł Ksiądz Franciszek Moździerz  Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w sobotę, 7 maja 2016 r., zmarł ks. Franciszek Moździerz, wieloletni proboszcz Parafii pw. św Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Trzebuszu.

Wyjątkowe uroczystości w Trzebiatowie 21.05.2016 godz. 11:00

Wyjątkowe uroczystości w Trzebiatowie 21.05.2016 godz. 11:00  150 - lecie powstania cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej w Dűsseldorfie
20 - lecie ustanowienia Sanktuarium w Farze pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny
10 - lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej

Obchody setnej Rocznica Objawień Fatimskich

Obchody setnej Rocznica Objawień Fatimskich Zbliża się Setna Rocznica Objawień Fatimskich, Wszystkie parafie w Archidiecezji przygotowują się do tego doniosłego wydarzenia poprzez specjalnie Misje, Misjonarze - Ojcowie Redemptoryści do naszej Parafii dotrą w sobotę 23.IV. Inauguracja Misji w sobotę w Sanktuarium Różańcem i Mszą św. o godz. 17:30 a potem Apel Jasnogórski o godz. 21:00.

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego grobu Chrystusa.

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego Trzebiatowa, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele różnych stanów, grup wiekowych i duszpasterstw. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Gimnazjum z Trzebiatowa i Mrzeżyna za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc i zabezpieczenie trasy.

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum  W Wielki Czwartek uroczystą liturgią Mszy Świętej, upamiętniającą Ostatnią Wieczerzę, Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął w Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński, wyjaśniając wiernym na przykładzie uniżenia Jezusa, na czym polega służba człowiekowi.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.