Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego grobu Chrystusa.

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa

Droga Krzyżowa ulicami Trzebiatowa Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego Trzebiatowa, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele różnych stanów, grup wiekowych i duszpasterstw. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Gimnazjum z Trzebiatowa i Mrzeżyna za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc i zabezpieczenie trasy.

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum

Wielki Czwartek. Rozpoczeliśmy Triduum Sacrum  W Wielki Czwartek uroczystą liturgią Mszy Świętej, upamiętniającą Ostatnią Wieczerzę, Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął w Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński, wyjaśniając wiernym na przykładzie uniżenia Jezusa, na czym polega służba człowiekowi.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Zapraszamy do przeżywania największych Uroczystości w Kościele Rzymsko-Katolickim.

Marsz dla Życia 2016

Marsz dla Życia 2016  Młodzież naszej Parafii wraz z dziećmi, rodzicami i starszymi uczestnikami wzięła udział w corocznie przeżywanej, w tym roku już po raz ósmy, Ewangelicznej manifestacji przypominającej, że Dawcą Życia jest sam Bóg oraz że życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zakończył się Mszą Świętą w Sanktuarium pod przewodnictwem Kustosza tej Świątyni - Księdza Prałata Andrzeja Dowala.

Odpowiadamy na Apel papieża Franciszka

Odpowiadamy na Apel papieża Franciszka  „24 godziny dla Pana" Czuwanie w Sanktuarium
Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie".

Rekolekcje Wielkopostne w Kościołach i Kaplicach filialnych

Rekolekcje Wielkopostne w Kościołach i Kaplicach filialnych  W Niedzielę 13. O3. 2016
• Włodarka - 9 00
• Mirosławice - 10 00
• Gąbin - 11 15
• Lewice- 12 30
• Chomętowo- 14 00

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.