Finał konkursu dekanalnego.

Finał konkursu dekanalnego. Sobotniego przedpołudnia 24 kwietnia o godz. 9.00 odbył się finał konkursu dekanalnego "Kapłaństwo oraz postać św. Jana Marii Vianneya Proboszcza z Ars".

Msza za Ofiary Katynia i Smoleńska.

Msza za Ofiary Katynia i Smoleńska. Pracownicy Urzędu Miasta, poczty sztandarowe szkół i zakładów pracy, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego i parafianie oddali cześć ofiarom Katynia i Smoleńska.

Obłóczyny ministrantów.

Obłóczyny ministrantów. Na niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00 do grona Służby Liturgicznej zostali włączeni nowi ministranci.

Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza.

Prymicja ks. Kryspina Gasiulewicza. 11 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godzinie 12.00 swoją pierwszą Mszę Świętą sprawował ks. neoprezbiter Kryspin Gasiulewicz, nasz parafianin.

Katastrofa pod Smoleńskiem.

Katastrofa pod Smoleńskiem. Wraz z dzisiejszym porankiem obiegła świat informacja o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego w okolicach Smoleńska. W wypadku zginął: Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także wiele osób piastujących najwyższe stanowiska w kraju - wśród nich na pokładzie feralnej maszyny mieli być m.in. posłowie na Sejm RP, senatorzy, biskup polowy Wojska Polskiego. Wszyscy lecieli na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Witraż Koronacji Cudownego Obrazu.

Witraż Koronacji Cudownego Obrazu. W miniony czwartek i piątek trwała instalacja nowego witraża w naszym Sanktuarium.

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa.

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. Wielki Piątek to szczególny dzień w roku, w którym nie sprawuje się Mszy Św. Najważniejszym punktem tego dnia jest Droga Krzyżowa, upamiętniająca Mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.

ODPUST WE WŁODARCE 2017

14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.