Strona główna / InformacjeKapelan Honorowy Jego Świątobliwości


Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga z radością serca podał do wiadomości wiernych, że Jego Świątobliwość Ojciec Święty Benedykt XVI, dnia 30 stycznia 2013 roku, ośmiu kapłanom z prezbiterium Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej nadał godności papieskie. Wśród nich znalazł się ks. dr Andrzej DOWAL - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Macierzyństwa NMP i dziekan dekanatu Trzebiatów.


 Nabożeństwa Wielkopostne


Nabożeństwa Wielkopostne Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz na Rekolekcje Szkolne i Parafialne


 Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post


Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post Przypadająca 13 lutego Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.


 Dzień Chorych w Sanktuarium


Dzień Chorych w Sanktuarium W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, modliliśmy się w intencji chorych, zgromadzonych na Mszy Św. w Sanktuarium i za pozostających w domach. Udzieliliśmy Sakramentu Chorych licznie przybyłym oraz błogosławiliśmy ich Najświętszym Sakramentem. Na twarzach ludzi widać było ogromne przeżycie w czasie namaszczenia i indywidualnego błogosławieństwa monstrancją.


 Jasełka Bożonarodzeniowe


Jasełka Bożonarodzeniowe Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie pod kierunkiem pani Anny Kulasek przedstawili historię Narodzenia Jezusa w Betlejem.


 Spotkanie opłatkowe z młodzieżą


Spotkanie opłatkowe z młodzieżą Grupy młodzieżowe działające przy parafii - "Lektorzy" i "Tęcza Noego" , spotkały się na wspólnej Wigilii w sali parafialnej. Ks. Proboszcz dr Andrzej Dowal złożył życzenia świąteczne i podzielił się z młodzieżą opłatkiem, podobnie opiekunowie grup - Pani katechetka Małgorzata Labuhn i ks. Marek. Panowała bardzo uroczysta atmosfera, pełna serdeczności i dobrego humoru.


 Plan Kolędy


Plan Kolędy Przedstawiamy plan odwiedzin duszpasterskich na najbliższe styczniowe dni . W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00, w Soboty o 10.00, a w Niedzielę o 15.30.


 
Nabożeństwa
Galeria fotografii
ODPUST WE WŁODARCE 2017


14 września 2017 roku została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji odpustu kościoła filialnego we Włodarce, połaczonego z dziękczynieniem za tegoroczne plony (Dożynki). Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Uzdowski, który jest pomocą duszpasterską w Sanktuarium w Trzebiatowie. Po błogosławieństwie odbyła się adoracja Relikwi Krzyża Świętego.

fotografii w albumie: 8

...zobacz album »

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: