Rozpoczęcie kolejnego Jubileuszowego sezonu motocyklowego

Rozpoczęcie kolejnego Jubileuszowego sezonu motocyklowego W sobotę 9 maja w naszym Sanktuarium Mszą Św. o godz. 13.00 rozpoczniemy kolejny sezon motocyklowy. Zjedzie się wielu motocyklistów i plac przy kościele zapełni się różnorodnymi "maszynami", nie tylko na dwóch kołach. Mszę Św. w Sanktuarium odprawi duszpasterz motocyklistów ks. Piotr Kilian.

Zapraszamy do Sanktuarium na IX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa NMP W sobotę, 16 maja br., w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy IX Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, połączoną z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej w naszej Świątyni.

W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II ...

W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II ... ... młodzież gimnazjalna, pod opieką Pań Polonistek, przygotowała montaż słowno - muzyczny poświęcony naszemu Świętemu Rodakowi.

Msza Święta Rezurekcyjna z procesją

Msza Święta Rezurekcyjna z procesją Rezurekcja to uroczyste nabożeństwo w Kościele Rzymsko-Katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Sanktuarium

Liturgia Wigilii Paschalnej w Sanktuarium Kulminacją celebracji Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. Jest to najstarsza i pierwotnie jedyna celebracja wielkanocna, słusznie nazywana “matką wszystkich wigilii”.

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium

Liturgia Wielkiego Piątku w Sanktuarium W Wielki Piątek Ksiądz Prałat Andrzej Dowal przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w naszym Sanktuarium. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego grobu Chrystusa.

Droga Krzyżowa w centrum Trzebiatowa

Droga Krzyżowa w centrum Trzebiatowa Jak co roku wyruszyliśmy z krzyżem na ulice naszego Trzebiatowa, by oddać cześć Bogu, który za nas złożył życie w ofierze. Rozważania Drogi Krzyżowej czytali przedstawiciele różnych stanów, grup wiekowych i duszpasterstw. Wielu naszych parafian podążyło tą drogą, by dać świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta Droga Krzyżowa mogła się odbyć, szczególnie młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Gimnazjum za przygotowanie okolicznościowej inscenizacji Męki Pańskiej. Dziękujemy służbom mundurowym za pomoc i zabezpieczenie trasy.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.