Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium

Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium W niedzielę 23 listopada na Mszy Św. o godz. 9.00 ks. Prałat Andrzej Dowal dokonał poświęcenia tzw. relikwiarium, w którym na zakończenie Eucharystii umieścił na stałe Relikwie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy Wiernych do Sanktuarium, aby przez wstawiennictwo Św. Papieża wypraszać u Boga wszelkie potrzebne łaski.

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium Pierwsze liturgiczne wspomnienie kanonizowanego w tym roku Papieża Jana Pawła II zapisze się w historii parafii Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie jako niezwykle ważne wydarzenie religijne i historyczne. W tym bowiem dniu dzięki zrządzeniu Bożej Opatrzności mogliśmy uroczyście wprowadzić do Sanktuarium Relikwie naszego Wielkiego Rodaka. Dokonał tego ks. Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz wraz z ks. Prałatem Andrzejem Dowalem, kustoszem Trzebiatowskiej Świątyni oraz ks. wikariuszem Przemysławem Kryszczyńskim. Na Mszy Świętej zgromadzili się licznie przybyli parafianie, którzy mieli okazję na zakończenie Eucharystii ucałować Relikwie Ojca Świętego.

Odpust w naszym Sanktuarium

Odpust w naszym Sanktuarium 11 października nasza wspólnota parafialna przeżywała coroczną Uroczystość Odpustową. Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Paweł Grędziak, proboszcz z Zamęcina w asyście ks. Prałata Andrzeja Dowala oraz kapłanów z Dekanatu Trzebiatów.

Archidiecezjalno - Gminne Dożynki w Trzebiatowskim Sanktuarium

Archidiecezjalno - Gminne Dożynki w Trzebiatowskim Sanktuarium W Niedzielę 21 września 2014 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalne Nadmorskie i Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz.

Dni skupienia Służby Liturgicznej

Dni skupienia Służby Liturgicznej W kontekście trwających przygotowań do Światowego Dni Młodzieży ministranci naszej Parafii udali się wraz z ks. Przemysławem i klerykiem Jakubem do Wolina na III Rejonowy Dzień Skupienia Służby Liturgicznej.

Odpust we Włodarce

Odpust we Włodarce W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego grupa pielgrzymów z Trzebiatowa udała się na pieszo do Włodarki, aby uczestniczyć w Uroczystości Odpustowej, połączonej z Dziękczynieniem za tegoroczne plony

Przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2014/2015

Przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2014/2015 Po raz kolejny przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny Mszą Świętą w naszym Sanktuarium. Ks. Prałat Andrzej Dowal modlił się z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Nie zabrakło także nauczycieli i wychowawców.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.