Rozpoczęliśmy kolejny Adwent

Rozpoczęliśmy kolejny Adwent Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów w Dniu Ostatecznym i również czasem przygotowania do godnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas, aby otworzyć swoje serca na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dzieci z lampionami i dobrymi uczynkami wypisanymi na serduszkach biorą udział w losowaniu figurki Matki Bożej.

Andrzejki z młodzieżą naszej Parafii

Andrzejki z młodzieżą naszej Parafii Młodzież gimnazjalna z "Grupy Lektorskiej", prowadzonej przez Panią katechetkę Małgorzatę Labuhn oraz młodzież ze wspólnoty "Tęcza Noego", której opiekunem jest ks. Marek, w piątkowe popołudnie uczciła św. Andrzeja Apostoła, patrona m. in. Ks. Proboszcza Andrzeja.

Jubileuszowa X "Trzebiatowska Cecyliada 2014"

Jubileuszowa X Przedstawiamy wyniki naszego ogólnopolskiego festiwalu, który odbył się w sobotę 22 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie oraz pamiątkowe zdjęcia.

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium

Msza Św. Hubertowska w Sanktuarium W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata w południe odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem ks. Jacka Fabiszaka, Proboszcza z Golczewa, Kapelana myśliwych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w asyście Ks. Prałata Andrzeja Dowala, Kustosza naszego Sanktuarium. Zgodnie z tradycją, kultywowaną w naszej wspólnocie parafialnej, we Mszy Św. uczestniczyły Koła Łowieckie z Trzebiatowa (Bażant, Łoś), Jaromina (Knieja), Mrzeżyna (Łabędź), Gryfic (Rega, Dzik) i Zespół Sygnalistów Gryf.

Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium

Instalacja Relikwii Św. Jana Pawła II w Sanktuarium W niedzielę 23 listopada na Mszy Św. o godz. 9.00 ks. Prałat Andrzej Dowal dokonał poświęcenia tzw. relikwiarium, w którym na zakończenie Eucharystii umieścił na stałe Relikwie Św. Jana Pawła II. Zapraszamy Wiernych do Sanktuarium, aby przez wstawiennictwo Św. Papieża wypraszać u Boga wszelkie potrzebne łaski.

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium

Wprowadzenie Relikwii Ojca Świętego do naszego Sanktuarium Pierwsze liturgiczne wspomnienie kanonizowanego w tym roku Papieża Jana Pawła II zapisze się w historii parafii Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie jako niezwykle ważne wydarzenie religijne i historyczne. W tym bowiem dniu dzięki zrządzeniu Bożej Opatrzności mogliśmy uroczyście wprowadzić do Sanktuarium Relikwie naszego Wielkiego Rodaka. Dokonał tego ks. Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz wraz z ks. Prałatem Andrzejem Dowalem, kustoszem Trzebiatowskiej Świątyni oraz ks. wikariuszem Przemysławem Kryszczyńskim. Na Mszy Świętej zgromadzili się licznie przybyli parafianie, którzy mieli okazję na zakończenie Eucharystii ucałować Relikwie Ojca Świętego.

Odpust w naszym Sanktuarium

Odpust w naszym Sanktuarium 11 października nasza wspólnota parafialna przeżywała coroczną Uroczystość Odpustową. Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Paweł Grędziak, proboszcz z Zamęcina w asyście ks. Prałata Andrzeja Dowala oraz kapłanów z Dekanatu Trzebiatów.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.