REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019  Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) jest to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, nauki rekolekcyjne oraz Spowiedź Św. W tym roku rekolekcje dla naszej wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Jacek Szewczyk SDS (Salwatorianin).

REKOLEKCJE SZKOLNE - WIELKI POST 2019

REKOLEKCJE SZKOLNE - WIELKI POST 2019 Rekolekcje szkolne, podobnie jak w ubiegłych latach, poprowadzą OO. Salwatorianie. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w duchowych zmaganiach.

Słowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium

Słowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium W związku z zarzutami i pomówieniami dotyczącymi remontu wieży i udostępnienia tarasu widokowego trzebiatowskiego Sanktuarium pojawiającymi się w Internecie, publikujemy odpowiedź Księdza Proboszcza Andrzeja Dowala w tej sprawie.

PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19

PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19 Tradycja kolędowania sięga dalekiej przeszłości. Już we wczesnośredniowiecznych dokumentach kościelnych natrafiamy na ślady kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia jako formę bezpośredniego kontaktu z wiernymi w bardzo rozległych wtedy obszarowo parafiach.

Mało kto wie, że do tych bożonarodzeniowych odwiedzin parafian, kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Czytamy w nim: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l KPK).

Nie zapominajmy jednak, że najważniejszym owocem pobytu kapłana jest Boże błogosławieństwo, które zostawia w naszym domu. Kapłan bezpośrednio wstawia się za domownikami u Boga, prosząc Go, w imieniu całego Kościoła, o pokój dla konkretnego domu i jego mieszkańców.

PLAN KOLĘDY (z ul. Lipową):

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018 W Adwencie bezpośrednio przygotowujemy się do Bożego Narodzenia przez REKOLEKCJE ADWENTOWE. Jak co roku poprowadzą je w naszej parafii OO. Salwatorianie od 16 - 19 grudnia. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

Wspomnienie Św. Mikołaja

Wspomnienie Św. Mikołaja Św. Mikołaj był biskupem Miry w Azji Mniejszej na początku IV wieku. Kult jego rozszerzył się na Zachodzie po przeniesieniu relikwii do Bari w południowych Włoszech. W działalności pasterskiej odznaczał się miłosierdziem. Bóg wynagrodził jego gorliwość i miłość darem czynienia cudów. Legenda głosi, że w nocy wrzucał jałmużnę do domów potrzebujących. Stąd zwyczaj obdarowywania dzieci z okazji jego święta.

Nie inaczej było w naszym Sanktuarium. Dzięki wsparciu Parafialnego Zespołu "Caritas" oraz Hurtowni Spożywczej w Trzebiatowie, mogliśmy przygotować kilkadziesiąt paczek, które zostały rozdane przez Św. Mikołaja po czwartkowych Roratach. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

.

...wszystkie wiadomosci » ( 543 )

Nabo�e�stwa