Dożynki w Trzebiatowie

Dożynki w Trzebiatowie W niedzielę 16 września 2012 roku odbyły się w naszym Sanktuarium Archidiecezjalno – Gminne Dożynki. Tradycyjne obchody Święta Dziękczynienia za plony rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz. Po Eucharystii kolorowy korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł ulicami Trzebiatowa na Stadion Miejski, gdzie miała miejsce druga część uroczystości, połączona z licznymi atrakcjami.

Odpust we Włodarce

Odpust we Włodarce W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego grupa pielgrzymów z Trzebiatowa udała się na pieszo do Włodarki, aby uczestniczyć w Uroczystości Odpustowej. Mszę celebrował ks. Przemysław i wygłosił homilię na temat "Krzyż jako znak zbawienia, zaś ks. Proboszcz służył posługą w konfesjonale. Po Eucharystii odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem.

"Trzebiatowska Cecyliada 2012"

ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ NA VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „TRZEBIATOWSKA CECYLIADA 2012”.

Zapraszamy na Dożynki Archidiecezjalne

Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe

Bierzmowanie w Sanktuarium

Bierzmowanie w Sanktuarium W sobotę 16 czerwca licznie zgromadzona młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz udzielił daru Ducha Świętego naszym parafianom i gościom, przybyłym z sąsiednich parafii Dekanatu.

VIII Zawody Strażackich Sikawek Konnych - poświęcenie pojazdów

VIII Zawody Strażackich Sikawek Konnych - poświęcenie pojazdów W sobotę 9 czerwca w Trzebiatowie odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Strażackich Sikawek Konnych, organizowane przez Gminę Trzebiatów, Trzebiatowską Ochotniczą Straż Pożarną oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach. Przed rywalizacją na rynku przy Sanktuarium ks. Marek, wikariusz parafii Matki Bożej Trzebiatowskiej, poświęcił pojazdy strażackie.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.