Strona główna / InformacjeSłowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium


Słowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium W związku z zarzutami i pomówieniami dotyczącymi remontu wieży i udostępnienia tarasu widokowego trzebiatowskiego Sanktuarium pojawiającymi się w Internecie, publikujemy odpowiedź Księdza Proboszcza Andrzeja Dowala w tej sprawie.


 PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19


PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19 Tradycja kolędowania sięga dalekiej przeszłości. Już we wczesnośredniowiecznych dokumentach kościelnych natrafiamy na ślady kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia jako formę bezpośredniego kontaktu z wiernymi w bardzo rozległych wtedy obszarowo parafiach.

Mało kto wie, że do tych bożonarodzeniowych odwiedzin parafian, kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Czytamy w nim: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l KPK).

Nie zapominajmy jednak, że najważniejszym owocem pobytu kapłana jest Boże błogosławieństwo, które zostawia w naszym domu. Kapłan bezpośrednio wstawia się za domownikami u Boga, prosząc Go, w imieniu całego Kościoła, o pokój dla konkretnego domu i jego mieszkańców.

PLAN KOLĘDY (z ul. Lipową):


 REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018


REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018 W Adwencie bezpośrednio przygotowujemy się do Bożego Narodzenia przez REKOLEKCJE ADWENTOWE. Jak co roku poprowadzą je w naszej parafii OO. Salwatorianie od 16 - 19 grudnia. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program:


 Wspomnienie Św. Mikołaja


Wspomnienie Św. Mikołaja Św. Mikołaj był biskupem Miry w Azji Mniejszej na początku IV wieku. Kult jego rozszerzył się na Zachodzie po przeniesieniu relikwii do Bari w południowych Włoszech. W działalności pasterskiej odznaczał się miłosierdziem. Bóg wynagrodził jego gorliwość i miłość darem czynienia cudów. Legenda głosi, że w nocy wrzucał jałmużnę do domów potrzebujących. Stąd zwyczaj obdarowywania dzieci z okazji jego święta.

Nie inaczej było w naszym Sanktuarium. Dzięki wsparciu Parafialnego Zespołu "Caritas" oraz Hurtowni Spożywczej w Trzebiatowie, mogliśmy przygotować kilkadziesiąt paczek, które zostały rozdane przez Św. Mikołaja po czwartkowych Roratach. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.


 
 Imieniny Ks. Proboszcza 2018


Imieniny Ks. Proboszcza 2018 30 listopada 2018 roku, o godz. 18:00, w święto Św. Andrzeja Apostoła, swoją Mszę Św. imieninową odprawił Proboszcz naszej Parafii - Ks. Prał. dr Andrzej Dowal. Czcigodnemu solenizantowi życzymy nieustannego orędownictwa Matki Bożej oraz Św. Andrzeja. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z piątkowej uroczystości.


 
 Listopadowa modlitwa za zmarłych kapłanów


Listopad jest miesiącem, w którym, w sposób szczególny, pamiętamy o modlitwie za naszych zmarłych. W sposób szczególny chciejmy pamiętać o zmarłych kapłanach, którzy pracowali w naszych parafiach. Udzielali nam oni Sakramentów Świętych i jednali nas z Panem Bogiem. Stąd, 17 listopada, kapłani Dekanatu Trzebiatów udali się na groby swoich zmarłych współbraci aby modlić się dla nich o radość wieczną.


 Msza "Hubertowska" 2018


Msza Zwłaszcza w listopadzie gromadzi w świątyniach myśliwych oraz leśników ich patron - Św. Hubert, biskup.

Podobnie było i w tym roku w Trzebiatowie.

W Sanktuarium pw. Macierzyństwa NMP, 18 listopada 2018 roku, o godz. 12:00, została odprawiona tzw. "Msza Św. Hubertowska"


 
Nabożeństwa
Galeria fotografiiPIELGRZYMKA - Szlakiem Cudów Eucharystycznych

PIELGRZYMKA - Szlakiem Cudów Eucharystycznych


W dniach 20 - 28 kwietnia 2018 roku wyruszyła z naszej parafii niecodzienna autokarowa pielgrzymka do Włoch, której głównym celem było nawiedzenie miejsc, w których zdarzyły się cuda Eucharystyczne.

fotografii w albumie: 32

...zobacz album »

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: