MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ 2019 - fotorelacja

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ 2019 - fotorelacja Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej MSZY ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ w naszym Sanktuarium. Mszy Św. przewodniczył Ks. Prałat dr Andrzej Dowal - kustosz i proboszcz naszej Parafii, natomiast homilię wygłosił Ks. Jan Uzdowski.

TRIDUUM SACRUM 2019 - harmonogram Nabożeństw

TRIDUUM SACRUM 2019 - harmonogram Nabożeństw Największe misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten słusznie jest określany jako Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i wskrzeszonego. Nazywa się go Triduum Paschalnym, ponieważ uobecnia się wtedy i uskutecznia misterium Paschy, to jest przejścia Pana z tego świata do Ojca. Przez sprawowanie tego misterium w znakach liturgicznych i sakramentalnych Kościół jednoczy się wewnętrznie z Chrystusem, swoim Oblubieńcem.
Podajemy harmonogram Nabożeństw:

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2019

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ 2019 W Niedzielę Palmową, po Mszy Św. wieczornej, młodzież naszej parafii, która tworzy grupę lektorską, przygotowała i wystawiła MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Na ręce opiekunki grupy - pani Małgorzaty Labuhn, skałdamy wyrazy wdzięczności i uznania za trud przygotowania i realizacji tego duchowego przedsięwzięcia. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019  Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) jest to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, nauki rekolekcyjne oraz Spowiedź Św. W tym roku rekolekcje dla naszej wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Jacek Szewczyk SDS (Salwatorianin).

REKOLEKCJE SZKOLNE - WIELKI POST 2019

REKOLEKCJE SZKOLNE - WIELKI POST 2019 Rekolekcje szkolne, podobnie jak w ubiegłych latach, poprowadzą OO. Salwatorianie. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w duchowych zmaganiach.

Słowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium

Słowo Ks. Proboszcza w sprawie punktu widokowego Trzebiatowskiego Sanktuarium W związku z zarzutami i pomówieniami dotyczącymi remontu wieży i udostępnienia tarasu widokowego trzebiatowskiego Sanktuarium pojawiającymi się w Internecie, publikujemy odpowiedź Księdza Proboszcza Andrzeja Dowala w tej sprawie.

PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19

PLAN WIZYTY KOLEDOWEJ A.D. 2018/19 Tradycja kolędowania sięga dalekiej przeszłości. Już we wczesnośredniowiecznych dokumentach kościelnych natrafiamy na ślady kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia jako formę bezpośredniego kontaktu z wiernymi w bardzo rozległych wtedy obszarowo parafiach.

Mało kto wie, że do tych bożonarodzeniowych odwiedzin parafian, kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, jest zobowiązany na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego celem wzajemnego poznania się. Czytamy w nim: „proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l KPK).

Nie zapominajmy jednak, że najważniejszym owocem pobytu kapłana jest Boże błogosławieństwo, które zostawia w naszym domu. Kapłan bezpośrednio wstawia się za domownikami u Boga, prosząc Go, w imieniu całego Kościoła, o pokój dla konkretnego domu i jego mieszkańców.

PLAN KOLĘDY (z ul. Lipową):