MISJE PARAFIALNE 2018

MISJE PARAFIALNE 2018 Misje Święte to dawna praktyka religijna Kościoła. Są to rekolekcje, które przeprowadza się najczęściej co 10 lat dla całej parafii. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. W naszej parafii rozpoczną się one w piątą niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzą je Ojcowie Salwatorianie. Program Misji Świetych:

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymko-Rekolekcjach "Szlakiem Cudów Eucharystycznych" do Włoch.

WIELKI POST W SANKTUARIUM

WIELKI POST W SANKTUARIUM Droga krzyżowa - piątek

16:30 - dla dzieci
17:30 - dla dorosłych
19:00 - dla młodzieży

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - niedziela, godz. 17:15

Rekolekcje Wielkopostne - MISJE PARAFIALNE - prowadzone przez OO. Salwatorianów, rozpoczną się w piątą Niedzielę Wielkiego Postu.

ZMIANA W KOLĘDZIE 2. lutego !!!

Ze względu na Święto, w dniu 2 lutego, odwiedzimy parafian mieszkających przy ul. Okrężnej i Platynowej oraz tych, którzy zgłosili się na kolędę uzupełniającą. Księża rozpoczną w tym dniu kolędę o godz. 19:00.

Natomiast ul. Miła, Srebrna, Złota, Kryształowa, Perłowa, Kasprowicza, Osiedlowa, Okrzei i Żabia PRZENIESIONE SĄ NA 5 LUTEGO - od godz. 15:30.

ZMIANA W PLANIE KOLĘDY - 7.01.2018

UWAGA!!! Ze wzgledu na pomyłkę błednie podano nazwę ulicy z 7 stycznia. W tym dniu odwiedzimy parafian z UL. PARKOWEJ. Prosimy powiadomić sąsiadów.

PLAN KOLĘDY 2018

PLAN KOLĘDY 2018 Wizyta Duszpasterska jest obowiązkiem duszpasterzy wynikającą z Kodeksu Prawa Kanonicznego. Ma ona kilka celów: a) poznawanie parafian, ich problemów i specyfiki codziennego życia; b) bezpośredni kontakt duszpasterzy z parafianami, którego nie ma na codzień; c) błogosławieństwo mieszkańców i mieszkania; d) jest to okazja do okazania swojego związku z wiarą katolicką i swoją parafią (potrzebne w przypadku, gdy ktoś np. pragnie zostać chrzestnym, itp.).

BOŻE NARODZENIE 2017

BOŻE NARODZENIE 2017 Przypominamy, że udział w Pasterce NIE ZWALNIA z uczestnictwa we Mszy Św.niedzielnej. Zgodnie z przykazaniami Bożymi i kościelnymi jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej (czyli 24 grudnia). Natomiast tzw. "Pasterka" nie jest Mszą Św. niedzielną, tylko Mszą Św. z Narodzenia Pańskiego (25 grudnia). Porządek Mszy Św.: