Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie W dniu 29 maja Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym rozpoczęto Uroczystości Święta Batalionu w Trzebiatowie. W uroczystościach wzięli udział Dowódcy: 7 Brygady Obrony Wybrzeża - płk. dypl. Sławomir Kowalski i 3 batalionu zmechanizowanego - ppłk. mgr Jarosław Jalowski.

Abraham - Ojcem Wiary

Abraham - Ojcem Wiary W Roku Wiary w naszym Dekanacie odbył się konkurs plastyczny i wiedzy religijnej poświęcony osobie Patriarchy Abrahama, znajomości wybranych tekstów Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, Składu Apostolskiego, Głównych Prawd Wiary i Sakramentów Świętych. W konkursie plastycznym wzięło udział 85 dzieci. Do finału zakwalifikowało się 25 prac. Parafianie biorący udział w ocenie talentów oddali 123 głosy. Najwięcej głosów zdobyła Katarzyna Basiukiewicz z klasy 3A.

I Komunia Święta w Sanktuarium

I Komunia Święta w Sanktuarium W Niedzielę 26 Maja 91 dzieci ze szkół podstawowych w Trzebiatowie przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Dziękujemy katechetom - Siostrze Antonii i p. Andrzejowi Olbrychtowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystej chwili.

"W Dzień Matki do Matki" Łódź - Trzebiatów

W Niedzielę 26 Maja witaliśmy w naszym Sanktuarium pielgrzymów z Łodzi, którzy już po raz szósty uczestniczyli w Pielgrzymce Biegowej dla uczczenia Matki Bożej i swoich ziemskich Matek, tych żyjących i będących w Domu Ojca.

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława

Jubileusz Księdza Kanonika Czesława Ksiądz Kanonik Czesław Ziemiński obchodzi w tym roku osiemdziesiątą rocznicę urodzin. Wdzięczni parafianie złożyli Dostojnemu Jubilatowi życzenia i wręczyli kwiaty, zapewniając o modlitwie.

Majówka z ministrantami

Majówka z ministrantami W czwartek 23 maja, w nowe Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z opiekunem ks. Przemysławem po modlitwie w Sanktuarium miło spędziła czas na łonie natury. Nie obyło się bez wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków oraz rywalizacji sportowych i zabaw.

VII Rocznica Koronacji

VII Rocznica Koronacji W sobotę, 18 maja w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie podczas Mszy Świętej, sprawowanej przez Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza i licznie przybyłych kapłanów, przeżywaliśmy VII Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, połączoną z Diecezjalną Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin.

ŻYWA SZOPKA 2016

W pierszy dzień Świąt Bożego Narodzenia - 25 grudnia 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, stanęła przy naszym Sanktuarium Żywa Szopka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: Zakałdowi Stolarskiemu przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie, Zarządowi Dróg w trzebiatowie oraz gospodarzom, którzy "wypożyczyli" zwierzęta.