Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 25 - 28 września

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 25 - 28 września Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do najważniejszych miejsc kultu w Polsce, m.in. Toruń, Warszawa i Jasna Góra. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych.

Zapraszamy na Dożynki Archidiecezjalne

Zapraszamy na Dożynki Archidiecezjalne MSZA ŚWIĘTA „DZIĘKCZYNNA ZA PLONY” będzie sprawowana w naszym Sanktuarium w Trzebiatowie 15 września 2013 roku o godz. 12.00.

Ministranci na wakacjach

Ministranci na wakacjach Ministranci z naszej Parafii wraz z księdzem opiekunem Przemkiem i rodzicami uczestniczyli w wakacyjnym wyjeździe nad Zalew Szczeciński do Stepnicy. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i za otrzymany prowiant oraz ludziom dobrej woli za poświęcony czas i przygotowywanie posiłków.

Informacja dla studentów

Informacja dla studentów Ośrodek Akademicki "Rejs" w Szczecinie ogłasza nabór na najbliższy rok akademicki. Proponuje bardzo dobre warunki do nauki, odpoczynku i mieszkania (pojedyncze pokoje z łazienką, pełne wyżywienie, pranie, możliwość korzystania z kaplicy, czytelni, sali komputerowej, sali gimnastycznej i ogrodu). Dla chętnych istnieją możliwości rozwijania różnych zainteresowań: wycieczki, wyjazdy zagraniczne, spotkania z
ciekawymi ludźmi, wolontariat. Dzięki dobrym warunkom nauki mieszkańcy Akademika osiągają świetne wyniki w nauce, zdobywają lepszą pracę, stają się lepszymi ludźmi.

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie W dniu 29 maja Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym rozpoczęto Uroczystości Święta Batalionu w Trzebiatowie. W uroczystościach wzięli udział Dowódcy: 7 Brygady Obrony Wybrzeża - płk. dypl. Sławomir Kowalski i 3 batalionu zmechanizowanego - ppłk. mgr Jarosław Jalowski.

Abraham - Ojcem Wiary

Abraham - Ojcem Wiary W Roku Wiary w naszym Dekanacie odbył się konkurs plastyczny i wiedzy religijnej poświęcony osobie Patriarchy Abrahama, znajomości wybranych tekstów Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, Składu Apostolskiego, Głównych Prawd Wiary i Sakramentów Świętych. W konkursie plastycznym wzięło udział 85 dzieci. Do finału zakwalifikowało się 25 prac. Parafianie biorący udział w ocenie talentów oddali 123 głosy. Najwięcej głosów zdobyła Katarzyna Basiukiewicz z klasy 3A.

I Komunia Święta w Sanktuarium

I Komunia Święta w Sanktuarium W Niedzielę 26 Maja 91 dzieci ze szkół podstawowych w Trzebiatowie przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Dziękujemy katechetom - Siostrze Antonii i p. Andrzejowi Olbrychtowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystej chwili.

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA (11. rocznica koronacji)

Roku Pańskiego 2017, miesiąca maja, dnia 20, z Bożej łaski i woli Stolicy Świętej Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński J.E. Andrzej Dzięga, w 11. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, przy licznym udziale duchowieństwa, parafian oraz przybyłych pielgrzymów, dokonał KONSEKRACJI ołtarza i kościoła mariackiego w Trzebiatowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego duchowego i historycznego wydarzenia. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Litwinowiczowi za wykonanie i udostępnienie zdjęć.