"MSZA ŚW. HUBERTOWSKA" w Trzebiatowskim Sanktuarium

Zwłaszcza w listopadzie gromadzi w świątyniach myśliwych oraz leśników ich patron - Św. Hubert, biskup.

Podobnie było i w tym roku w Trzebiatowie.

W Sanktuarium pw. Macierzyństwa NMP, 26 listopada 2017 roku, o godz. 12:00, została odprawiona tzw. "Msza Św. Hubertowska"

Lokalnych myśliwych reprezentowały cztery poczty sztandarowe:

1) "BAŻANT" - Wojskowe Koło Łowieckie z Trzebiatowa z prezesem PZŁ w Szczecinie - panem Zygmuntem Leszczyńskim

2) "KNIEJA" - Wojskowe Koło Łowieckie - Trzebiatów-Jaromin

3) "ŁABĘDŹ" - Wojskowe Koło Łowieckie przy Urzędzie Miasta w Trzebiatowie

4) "ŁOŚ" - Koło Łowieckie przy Urzędzie Miasta w Trzebiatowie

Uczestnicy, za wstawiennictwem św. Huberta, podziękowali Panu Bogu za mijający rok działalności w PZŁ. Prosili o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin oraz pamiętali o zmarłych kolegach i koleżankach, z którymi łączyła ich pasja łowiecka.

Pozostali uczestnicy Eucharystii mieli okazję aby uświadomić sobie rolę, jaką odgrywają w kniei myśliwi i leśniczy, których aktywność bywa czasem postrzegana jako kontrowersyjna, ale to przecież oni gwarantują trwały i zrównaoważony rozwój cudu przyrody, którym jest Polski las.

Św. Hubercie,
patronie myśliwych i leśników,