DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE 3.09.2016

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE 3.09.2016 Dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony złożyły delegacje z wieńcami dożynkowymi, reprezentujące powiat gryficki i gminę Trzebiatów.

Mszą Świętą, pod przewodnictwem kustosza sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie - ks. prałata dr. Andrzeja Dowala, rozpoczęły się obchody dziękczynienia za tegoroczne plony. Przed rozpoczęciem Eucharystii, ks. Proboszcz przywitał przybyłe delegacje i poświęcił przygotowane wieńce dożynkowe. Następnie, w uroczystej procesji, wprowadził je do świątyni, aby w ten sposób przedstawić Bogu trud pracy przybyłych rolników i ich przedstawicieli. Dziękowaliśmy za udane plony całego powiatu Gryfickiego i gminy Trzebiatów.