Turniej o Puchar Dziekana

Turniej o Puchar Dziekana 31 maja 2014 r. w Trzebiatowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Trzebiatowskich Szkół o Puchar Dziekana. Rozgrywki poprzedziła Msza święta o godzinie 8.30 w Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, której przewodniczył wikariusz ks. Przemysław Kryszczyński. W Słowie Bożym skierowanym do młodych zaznaczył, że uprawianie sportu w duchu Ewangelii przygotowuje do odważnego i uczciwego uczestnictwa w trudnych zawodach życiowych i pozwala odkryć pełną prawdę o człowieku.

Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II, który kochał sport i znał się na nim doskonale. Darzył świat sportu szczególnym sentymentem, ponieważ całe życie - od najmłodszych lat szkolnych, przez lata studiów i posługi kapłańskiej, jak również w czasie pontyfikatu, realizował swoje hobby. W młodości jeszcze w rodzinnych Wadowicach grał w piłkę nożną. Nigdy żaden inny papież nie poświęcał w swoim życiu i w swoich naukach tyle miejsca kulturze fizycznej.

Trzebiatowskie mecze odbywały się na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2. Wzięło w nich 60 chłopców. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Wszystkie mecze były niezwykle emocjonujące. W przerwie meczu był przewidziany ciepły posiłek. Na zakończenie ks. Dziekan Andrzej Dowal wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy, gratulując młodym piłkarzom sukcesów. Całość zwieńczyła wspólna modlitwa.

Dziękujemy za okazaną pomoc Prezesowi panu Leszkowi Stule, jak również Dyrektorowi Domu Opieki Społecznej – panu Tadeuszowi Korkowi i jego zespołowi za przygotowanie pysznego bigosu. Wielkie Bóg zapłać!

Cały Turniej był dobrą okazją do sportowej rywalizacji i integracji Szkół Trzebiatowskich , a także do nawiązania nowych znajomości. Za całe dobro, które w tym czasie się dokonało, Bogu niech będą dzięki.