Msza Hubertowska w Sanktuarium

Msza Hubertowska w Sanktuarium W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Ks. kan. dra Andrzeja Dowala, Kustosza naszego Sanktuarium w której uczestniczyły Koła Łowieckie z Trzebiatowa (Bażant, Łoś), Jaromina (Knieja), Mrzeżyna (Łabędź), Gryfic (Rega, Dzik) i Zespół Sygnalistów Gryf.

Ks. Kustosz Andrzej Dowal w wygłoszonej homilii powiedział, że "...chociaż niekiedy rola myśliwych i leśników bywa postrzegana jako kontrowersyjna, to przecież nie kto inny, tylko właśnie oni gwarantują trwały i zrównoważony rozwój "cudu przyrody", jakim jest las. Obyśmy zechcieli zobaczyć niezwykły wysiłek myśliwego i ludzi lasu, którzy w trudnym dla zwierzyny czasie, gdzie brakuje pożywienia, a śnieg i lód zagrażają życiu zwierząt, brodzą dniami, a czasem i późną porą by odnaleźć paśnik i go napełnić karmą, czy też zaopatrzyć lizawki podające wygłodniałej zwierzynie i będącej u kresu wytrzymałości mikroelementy ratujące ich przetrwanie i ratujące życie". Ks. Kustosz wspomniał postać Św. Huberta, który jest patronem myśliwych, a Msza Św. w jego wspomnienie "jest głęboko zakorzeniona w tradycji łowieckiej całej Europy".