Pielgrzymka do Sanktuariów naszej diecezji.

Pielgrzymka do Sanktuariów naszej diecezji. Nasza diecezja jest młoda, ale już na jej mapie, znajdują się miejsca szczególne - Sanktuaria.

1 czerwca udaliśmy się z Sanktuarium Trzebiatowskiego na pielgrzymkę do Sanktuariów naszej diecezji. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Siekierek, gdzie znajduje się Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Kustoszem jest tutaj ks. Bogdan Przybysz, który z wielkim zapałem i gorącym sercem dba o to miejsce. Po przywitaniu, wspólnej Mszy św. udaliśmy się na Dróżkę Różańcową, która wiedzie na Cmentarz Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego poległych przy forsowaniu Odry. Wspaniały pomysł i realizacja. Brak słów, by wyrazić, jak wielkie doznania nam towarzyszyły, gdy odmawiając różaniec doszliśmy do miejsca pamięci naszych bohaterów. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca. Serdecznie dziękujemy ks. Bogdanowi za przyjęcie i życzymy owocnej pracy w Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju.

Następnie udaliśmy się do Myśliborza, gdzie u relikwi św. siostry Faustyny polecaliśmy nasze intencje. Droga powrotna powiodła nas do Choszczna - Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy i Reska - Sanktuarium MB Reskiej. Całość szlaku pielgrzymiego wyniosła 500 km. Zatoczyliśmy koło obejmując prawie cały obszar naszej diecezji.

Tutaj krótka fotorelacja.