Katastrofa pod Smoleńskiem.

Katastrofa pod Smoleńskiem. Wraz z dzisiejszym porankiem obiegła świat informacja o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego w okolicach Smoleńska. W wypadku zginął: Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także wiele osób piastujących najwyższe stanowiska w kraju - wśród nich na pokładzie feralnej maszyny mieli być m.in. posłowie na Sejm RP, senatorzy, biskup polowy Wojska Polskiego. Wszyscy lecieli na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Jest to niewyobrażalna tragedia dla Polski, ale szczególnie bolesna jest ona dla rodzin ofiar, z którymi pragniemy połączyć się w bólu i modlitwie.

W dniu jutrzejszym, 11 kwietnia br., w Święto Miłosierdzia Bożego, w czasie każdej Mszy Świętej odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ofiar Katastrofy Katyńskiej. O godzinie 12.00 należy zachować dwie minuty ciszy zakończone modlitwą - Wieczny odpoczynek...

Msza Święta w intencji ofiar Katastrofy Katyńskiej odprawiona zostanie w naszym Sanktuarium w środę 14 kwietnia 2010 o godz. 18.00. Mszę Świętą poprzedzi Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji ofiar o godz. 17.30.

Ksiądz Arcybiskup poleca do zakończenia Uroczystości pogrzebowych, codziennie 5 min przed godz. 21.00 bić w dzwony kościelne, wzywając wszystkich do modlitwy prywatnej za Ofiary dzisiejszej Katastrofy, a także za dawne Ofiary Katynia oraz Wszystkich, którzy oddali życie w służbie Narodu, Ojczyzny i Państwa Polskiego.