XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek - Goleniów 2008

XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek - Goleniów 2008 20 grudnia bieżącego roku, nasz zespół Boży Przystanek, wziął udział w XIV Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Goleniów 2008, który jest jednocześnie konkursem eliminacyjnym do największego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

W tym roku w Goleniowie zjawiło się bardzo wielu wykonawców śpiewających kolędy i pastorałki, których występy oceniano w różnych kategoriach wiekowych.
Boży Przystanek, po długich i żmudnych przygotowaniach, wraz z opiekunami wcześnie rano wyruszył pociągiem do Goleniowa, dla wielu dzieci była to pierwsza podróż pociągiem. Po przybyciu na miejsce w Goleniowskim domu Kultury przyjęto nas bardzo ciepło i serdecznie. Dzieci przez około godzinę mogły przygotować się do występów. O godzinie 14.30 zaśpiewały 3 kolędy, po których otrzymały gromkie brawa.
Około godziny 18.00 zacne jury w składzie:
pan Marek Jasiński - kompozytor
pan Waldemar Ogrodniczak - muzyk
ks. Piotr Leśniak - znany wykonawca pieśni religijnych
ogłosiło wyniki.

Ku naszej ogromnej radości, Boży Przystanek został w swojej kategorii wyróżniony. Wyróżnienie to jest tym bardziej cenne, gdyż w tej kategorii jury nie przyznało miejsca I i III. Miejsce II zajął zespół dziecięcy Marudy z Goleniowa, oraz przyznano dwa wyróżnienia, z których jedno należało do Bożego Przystanku.

Jak na pierwszy, bardzo poważny festiwal myślę, że to bardzo duży sukces, a nasz zespół potrafił sprostać surowym wymaganiom stawianym przez jury uczestnikom festiwalu.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim członkom zespołu za czynny udział na festiwalu, rodzicom i siostrze Teresie za pomoc i opiekę nad dziećmi oraz wszystkim pozostałym, którzy przyczynili się do występu Bożego Przystanku w Goleniowie, który poprzez swój śpiew miał swój udział w propagowaniu tradycji i wartości, jakie niosą z sobą kolędy i pastorałki śpiewane w polskich kościołach i domach.

Radek Zieliński