Adwent 2008 - Otoczmy troską życie.

Adwent 2008 - Otoczmy troską życie. Właśnie zaczynamy czas tęsknoty za betlejemskim żłóbkiem. Czekamy. Mamy na to cały ADWENT.

Kościół katolicki Adwentem rozpoczyna rok liturgiczny. Sam termin adventus oznacza z łac. oczekiwanie, nadejście. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa adwent trwał tylko dwa tygodnie, ale za pontyfikatu papieża św. Grzegorza Wielkiego, okres ten wydłużono do czterech tygodni.

W tradycji Kościoła "...okres Adwentu ma podniosły charakter: jest okresem przygotowania do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego, upamiętniających pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem czasem, w którym tamto wspomnienie kieruje umysły ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu świata. Dla tych powodów okres Adwentu jest czasem religijnego i radosnego oczekiwania"

Zachęcamy do podjęcia zobowiązań Adwentowych, aby ten wyjątkowy czas, nie przeciekł nam między palcami.