Ostatnia Droga ks. kan. Henryka Cudaka.

Ostatnia Droga ks. kan. Henryka Cudaka. Wtorkowego przedpołudnia o godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Święta Pogrzebowa długoletniego proboszcza parafii Trzebiatowskiej ks. kan Henryka Cudaka.

Uroczystej celebrze przewodniczył ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz wraz z bp. Janem Gałeckim i bp. Tadeuszem Werno oraz 120 kapłanami. We Mszy Świętej licznie uczestniczyli parafianie, poczty sztandarowe, Władze Miasta, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Orkiestra Wojskowa, Straż Pożarna oraz przedstawiciele różnych Stowarzyszeń i Kół.

Pożegnaliśmy "dobrego człowieka i kapłana", tak mówiły usta wielu świadków życia ks. kan. Henryka.

Spoczywaj w Pokoju!

Z Księgi Kondolencyjnej:

Drogi nasz Ojcze, bo byłeś naszym Ojcem. Dziękuję za Twoje serce i miłość, którą otrzymaliśmy od Ciebie.

Księże Henryku, dziękuję za Twą obecnosć tu z nami, za to co wniosłeś w moje życie, a także za to co dziś sobie uświadomiłam - kogo straciliśmy. Bóg Zapłać!

Księże Kanoniku, nie umiem pisać pięknie i wierszem, ale piszę od serca. Proszę Boga o łaski dla Ciebie i żeby Cię przyjął do swego domu i wprowadził na swoje ogrody - wspomnij o mnie do Ojca Naszego.

Ja przyszedłem dziś do Ciebie, ale Ty już jesteś w niebie. Znikniesz mi z oczu, ale z serca nigdy.

Zapraszamy do fotogalerii