Jesteśmy po Pierwszej Rocznicy Koronacji.

Jesteśmy po Pierwszej Rocznicy Koronacji. W słoneczne przedpołudnie 19 maja świętowaliśmy I Rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Trzebiatowskiej.

Od godziny 9.00 przybywali mieszkańcy, pielgrzymi i zaproszeni goście do naszego Sanktuarium. Tutaj odbyła się Uroczysta Msza św. Rocznicowa pod przewodnictwem ks. bp Tadeusza Werno. Homilię wygłosił ks. bp Ignacy Jeż. Obecni byli również ks. abp Zygmunt Kamiński, ks. abp Marian Przykucki, ks. bp Jan Gałecki, ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Przybyło liczne grono kapłanów naszej Archidiecezji, siostry zakonne, klercy Seminarium Duchownego ze Szczecina. Nie zabrakło przedstawicieli Władz Miasta, Wojska, Straży Pożarnej. A z ościennych parafii dekanatu przybyły Pielgrzymki Piesze, jak i rowerowe. Po Uroczystej Mszy św. procesyjnie z Obrazem przeszliśmy pod Ratusz, gdzie ks. abp Zygmunt Kamiński zawierzył Archidiecezje opiece Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim Służbom i osobom, które przyczyniły się do zrealizowania i przebiegu Uroczystości. A także za transmisję w Radiu Maryja, przez którą słuchacze w całej Polsce, i nie tylko, mogli z nami przeżywać radość Rocznicy Koronacji. Wiele przeżyć niesie ta Uroczystość. Niech relacja fotograficzna da odczuć atmosferę tego wydarzenia.