Święto Strażaków.

Święto Strażaków. Sobotniego popołudnia w Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji naszych strażków.

Mszy Świętej przewodniczył ks. prob Andrzej Dowal przy zgromadzonych w świątyni przedstawicielach Władz lokalnych, delegacjach Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i parafianach.
Ks. proboszcz w Słowie Bożym podkreślał znaczenie służby jakiej podejmują się Strażacy dając za przykład patrona św. Floriana i św. Maksymilian Marię Kolbego.
Był to też moment serdecznego podziękowania dla Strażaków z Trzebiatowa za ich zaangażowanie na rzecz parafii, a szczególnie za pomoc w Uroczystości Koronacji Cudownego Obrazu.
Uroczystość ubogaciła swoją grą Orkiestra Wojskowa, która wprowadziła Strażaków do Sanktuarium.