Strona główna /


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 19-ty marca 2023 r.
1. W pon. przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego - w Dekanacie odpust w parafii Trzebusz; we wtorek - św. Filemona; w środę - św. Bogusława; w czw, - św. Feliksa oraz Pelagii; w piątek - św. Katarzyny dz; w sob. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Swiętości Życia) - dodatkowa Msza św. w Sanktuarium o godz. 10.00. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

2. Spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci komunijnych dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. We wtorek spotkanie dla kandydatów do sakr. bierzmowania (zapraszamy także rodziców i wychowawców).

3. W Wielkim Poście odprawiamy w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składamy wtedy na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój kościoła. W piątki o godz. 17.30 odprawiamy Drogę Krzyżową. Koronkę do B.M. odmawiamy indywidualnie. Przypominamy aby w Wielkim Poście zabaw hucznych nie urządzać ale dobrze wykorzystać ten czas pokuty i łaski. Przez nabożny udział w D.K. lub w G.Ż. uzyskujemy odpust.

4. Nauki przedchrzcielne w czwartki a przedślubne w soboty. Oba spotkania w kancelarii o godz. 17.00.

5. W środę o 17.30 Nowenna do M. B. N. Pomocy. W sobotę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo do M.B Trzebiatowskiej. Anioł Pański o godz. 12.00 poza wtorkiem.

6. Przy wyjściu ze świątyni wolontariusze „Caritas” rozprowadzają świece wielkanocne i wielkanocne baranki oraz torby miłosierdzia.

7. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Salwatorianie.

8. W niedzielę 2.IV, w 18 roczn. śmierci św. JP II, ulicami Warszawy przejdzie tzw. Marsz Papieski. Marsz wyruszy o godz. 11.30 od Krzyża Papieskiego na pl. Piłsudskiego do Bazyliki Archikatedralniej, na Mszę św. Zarezerwowaliśmy autokar na to wydarzenie. Wyjedziemy do Wa-wy w niedzielę o godz. 2.00 w nocy. Koszt przejazdu w obie strony to 150 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

9. Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnieniem wiary.
10. W ub. czwartek Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” wykonał u nas przepiękny Koncert Pieśni Pasyjnych oraz Reguiem d-moll W.A.Mozarta. Było to również duże wyzwanie logistyczne i techniczne, dlatego bardzo dziękuję za obecność i pomoc p. Mariuszowi Śliwie z U.M, służbom medycznym, służbom mundurowym oraz Służbie Sanktuaryjnej oraz osobom pomagającym w porządkach po Koncercie.

11. Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat dr Andrzej Dowal


© 2023-01-31 08:41:56

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: