Strona główna /


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Adwentu, 19- ty grudnia 2021 r.
1. Dzisiaj przypada Dariusza; w pon. - św. Dominika o. i Bogumiły; we wtorek - św. Piotra Kanizjusza k.dK; w środę - św. Zenona m. i Honoraty; w czw. - Wiktorii i Sławomira; w piątek - Adama i Ewy; w sob. - Anastazji m. oraz Eugenii m. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

2. Roraty w tygodniu o godz. 17.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami oraz dobrymi uczynkami, które wypisane przez dzieci na kartonowych sercach wezmą udział w losowaniu figury Matki Bożej. Serca te udekorują na Święta najpiękniejszą w kościele choinkę przy żłóbku Pana Jezusa. Ostatnie Roraty w środę 22.XII, a najpilniejsze „roratnie dzieci” otrzymają nagrody w Boże Narodzenie, dlatego prosimy w środę dostarczyć s. Rozalii plansze z roratnimi obrazkami.

3. Spotkania w tygodniu: Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Eucharystyczny Ruch Młodych i Koło Misyjne w pon. o godz. 16.00. Uwaga: młodzież i ministranci ! W środę po Roratach ubieramy choinki.

4. Stały konfesjonał (okazja do spowiedzi św. poza wtorkiem) od godz. 12.00 zaraz po modlitwie „Anioł Pański”.

5. Nauki przedchrzcielne w czwartek o godz. 17.00. Nauk przedślubnych w tym tygodniu nie będzie. W piątek i w sobotę kancelaria nieczynna.

6. W piątek 24.XII. Wigilia. Wieczorem wraz z pierwszą gwiazdką, w rodzinnym gronie, powitamy Nowonarodzone Boże Dziecię. Niech nie zabraknie wtedy odczytania fragmentu Pisma św. o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy, opłatka oraz kolęd. Pasterka w Sanktuarium tradycyjnie o północy. Pasterki na Filiach: Wł. i G. - 21.00; Ch. i M. - 22.00; L. - 23.00. W Boże Narodzenie Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem godz. 7.00, a w II Dzień Świąt wszystkie Eucharystie według porządku niedzielnego (wesprzemy wtedy doroczną modlitwą i tacą W.T. w Szczecinie oraz K.U.L.)

7. Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący . dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnieniem wiary.

8. Poświęcone opłatki na stoły wigilijne są do nabycia w kiosku u naszych Sióstr Zakonnych. Są również katolickie kalendarze na rok 2022. Natomiast ministranci będą rozprowadzać sianko pod opłatki na świąteczne stoły. Chciejmy kontynuować te starą polską tradycję. Zebrane przez ministrantów ofiary w całości przeznaczymy na Liturgiczną1 Służbę Ołtarza.

9. Wolontariusze "Caritas” po Mszach św. rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Na prośbę KEP, w ub. niedzielę wsparliśmy materialnie Kościół Katolicki na Wschodzie kwotą 1 584 zł.

10. Po Mszach św. możemy zapisywać się w zakrystii na tegoroczną wizytę duszpasterską.

11. Przypominamy, że zgodnie z nowym - aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów, w świątyniach zachowujemy dystans 1,5 metra zakrywając usta i nos. Podczas nabożeństw może przebywać u nas jednorazowo 200 osób.

12. Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat Andrzej Dowal


© 0000-00-00 00:00:00

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: