Strona główna /

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX Niedzielę Roku, 24- ty października 2021 r.

1. Dzisiaj w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, którego hasłem jest „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Zapraszamy w tygodniu o godz. 18.00 do modlitwy w int. Misji Kościoła oraz do medytacji poświęconych Misjom. Dzisiaj ofiarami do puszek „Caritas” wspieramy Misje Kościoła Powszechnego.

2. W pon. przypada św. Darii m. oraz Kryspina; we wtorek — św. Lucjana m. oraz Lucyny; w środę - Iwony oraz Sabiny; w czw. - święto św. Szymona i Judy Tadeusza Ap; w piątek - św. Felicjana m; w sob. - Edmunda. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

3. Spotkania w tygodniu: Eucharystyczny Ruch Młodych i Koło Misyjne w pon. o godz. 16.00. Spotkanie ministrantów w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zwłaszcza w październiku modlimy się wspólnie na Różańcu. Różaniec w niedzielę o godz. 17.30; w tygodniu o 17.15. Różaniec prowadzą: w pon. - ERM, Koło Misyjne i Straż Honorowa; we wtorek - klasy VII i VIII; w środy - I i II; w czw. - III i IV; w piątki - V i VI; w sob. - młodzież i Róże Różańcowe. W następną niedzielę zakończenie październikowego Różańca.

5. Stały konfesjonał (okazja do spowiedzi św. poza wtorkiem) od godz. 12.00 zaraz po modlitwie „Anioł Pański”.

6. Nauki przedchrzcielne w czwartki, przedślubne w soboty. Oba spotkania w kancelarii parafialnej o godz. 17.00.

7. Możemy zaopatrywać się w wyłożone w Sanktuarium kartki na „wypominki”. Prosimy wypisywać je czytelnie, najlepiej tzw. drukowanymi literami, aby umożliwić kapłanom bezbłędne wyczytywanie naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych.

8. Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnieniem wiary.

9. Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat Andrzej Dowal