Strona główna /


Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski)Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski) We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, 15 września 2018 roku, do naszego Sanktuarium przybyło blisko 90 ministrantów, lektorów i kapłanów rejonu nadmorskiego naszej Archidiecezji. Przybyli tutaj na doroczny Dzień Skupienia, aby poprzez modlitwę przylgnąć do Chrystusa, któremu służą na co dzień jako ministranci.


Od godz. 9:30 rozpoczęły się zapisy przybyłych grup, a o godz. 10:00 pierwsza konferencja pt. "Ministrant - pierwszy świadek sacrum", którą poprowadził ks. Paweł Korupka. Po konferencji nastąpiło Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi Św.

Przed godz. 12:00 można było skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku w salce parafialnej, aby, pełni sił, udać się do trzebiatowskiego Pałacu nad Młynówką na kolejne spotkanie, podczas którego ks. Paweł opowiadał o nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Po tej konferencji nastąpiło zwiedzanie miasta z trzebiatowskim przewodnikiem - panem Franciszkiem.

O godz. 13:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św, a po jej zakończeniu udaliśmy się na obiad do restauracji "Ratuszowa" na trzebiatowskim rynku.

Ten bogaty program Dnia Skupienia mógł zostać zrealizowany dzięki hojności i otwartości serca wielu osób, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować:

panu Burmistrzowi Józefowi Domańskiemu oraz panu Mariuszowi Śliwie – za pomoc w zapewnieniu przewodnika oraz pakietów promocyjnych dla przybyłych gości;

Hurtowni Spożywczej w Trzebiatowie za słodki upominek dla uczestników;

panu Markowi Gołuchowskiemu oraz pracownikom restauracji „Ratuszowa” za dofinansowanie i przygotowanie obiadu,

Pani Renacie Korek i pracownikom Pałacu nad Młynówką za udostępnienie i przygotowanie sali konferencyjnej,

Parafialnemu Zespołowi „Caritas” za zakup produktów

Parafianom, którzy zaangażowali się w pieczenie ciast oraz obsługę poczęstunku w Sali parafialnej.

Bardzo dziękujemy także s. Rozalii i s. Zuzannie oraz naszym ministrantom za pomoc w przygotowaniu zaplecza wczorajszej uroczystości.


 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: