XII ROCZNICA KORONACJI

XII ROCZNICA KORONACJI Już dwanaście lat mija od tego pamiętnego momentu, kiedy to wierni Kościoła nad Odrą i Bałtykiem, po latach protestantyzacji katolickich świątyń na Pomorzu Zachodnim, włożyli na skronie Chrystusa Pana i Trzebiatowskiej Pani - Macierzyńskiej Matki Kościoła złote korony.

Przed laty, uczynił to, w imieniu nas wszystkich, Nuncjusz Apostolski w Polsce - J.E. Abp Marian Kowalczyk. Dzisiaj, Roku Pańskiego 2018, miesiąca maja, dnia 19, dziękczynienie za ten akt złożył biskup pomocniczy diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej J.E. Ks. Bp Krzysztof Zadarko. Przy licznym udziale duchowieństwa, władz samorządowych, służb mundurowych oraz przybyłych na tę uroczystość pielgrzymów i parafian, złożyliśmy Bogu dziękczynienie za posłanie do nas, na Pomorze Zachodnie - cząstkę Kościoła powszechnego potrzebującą chyba najbardziej Bożej łaski - Maryi, która od lat otacza swoją opieką parafian oraz przybywających tutaj pielgrzymów. Do dziś docierają do nas liczne świadectwa łask upraszanych w trzebiatowskim Sanktuarium. Najczęściej są to łaski upraszanego potomstwa.

Podczas tej szczególnej uroczystości rocznicę Pierwszej Komunii Świętej przeżywały wraz z rodzinami dzieci klas czwartych. Każde z dzieci otrzymało z rąk Ks. Biskupa indywidualne błogosławieństwo oraz egzemplarz Pisma Świętego.

Po Komunii Świętej Ks. Biskup odczytal Akt zawierzenia Macierzyńskiej Pani. We wspólnej modlitwie oddaliśmy się ponownie władaniu naszej Królowej - Macierzyńskiej Opiekunce Trzebiatowskiego ludu.

Pod koniec Mszy Św. Ks. Bp Krzysztof Zadarko dokonał instalacji relikwii Św. Floriana, które, staraniem Komandorii Północnej Św. Floriana, na stałe zostały sprowadzone z Krakowa do naszej świątyni. Św. Florian jest Patronem zachowującym od nieszczęść pożarów oraz patronuje wszystkim Strażakom.

Bardzo dziękujemy wszystkim za trud wlożony w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Niech Bóg będzie dla was najlepszą nagrodą, a Matka Najświętsza pomocą w drodze do Nieba.

AVE MARIA!