Strona główna /


25-lecie kościoła i Odpust w GąbinieĆwierć wieku temu poświęcono nowowybudowany kościół filialny w Gąbinie, który służy do dziś lokalnej społeczności wiernych jako miejsce oddawania czci Bogu. Świątynię tą wznoszono w trudzie ze względu na przeszkody polityczne i materialne. Wielu parafian pomagało przy budowie. Wśród wielu rąk "do pracy" nie brakowało także rąk ks. kan. Henryka Cudaka, który w stroju roboczym , z wielką gorliwością, nie oszczędzał swojego zdrowia przy wznoszeniu gąbińskiej świątyni.


Aby uczcić tamte chwile i zlożyć dziękczynienie Panu Bogu za ten czas, prosząc także o błogosławieństwo dla tej społeczności na dalsze lata, 12 maja 2018 r., została odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna. Przewodniczył jej Metropolita Szczecińsko - Kamieński Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, który wraz ze swoim sekretarzem - ks. kan. dr. Julianem Głowackim oraz proboszczem parafii - ks. prał. dr. Andrzejem Dowalem modlili się w wyżej wymienionych intencjach. Przy uroczystym śpiewie, delegacja wsi Gąbin, na czele z panią Beatą Wolak - sołtys wsi, przywitała dostojnego gościa i wręczyła kwiaty. Ksiądz Arcybiskup podczas swojego słowa zaznaczył, że przybywa tu jako pielgrzym, aby mógł dostąpić łąski Kościoła - łaski odpustu. Podczas homilii podkreślił znaczenie patrona świątyni - Św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz połączył jego misję z życiem Św. Stanisława Kostki i Św. Stanisława Papczyńskiego. To oni, trzej Stanisławowie, odmieniali losy naszego narodu i nadal za ten naród się wstawiają.
Przed błogosławieństwem, delegacja wsi Gąbin, wręczyła Jego Ekscelencji pamiątkowy ryngraf z wizerunkiem kościoła i Św. Stanisława BM (kopia wizerunku z głównego ołtarza).

Po Mszy Św. Ks. Arcybiskup, a po nim wszyscy obecni, mogli wpisać się do księgi pamiątkowej, przygotowanej specjalnie na dzisiejszą uroczystość. Mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę, relacjonującą budowę kościoła w Gąbinie.

Po Mszy Św. sołtys wsi Gąbin - pani Beata Wolak, zaprosiła wszystkich na poczestunek do świetlicy wiejskiej. Przy wspólnym stole zakończyły się odpustowe obchody 25-lecia kościoła w Gąbinie. Przeszły one do historii, aby powrócić zapewne za kolejne 25 lat.


 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: