Strona główna /


MISJE PARAFIALNE MMXVIIIW dniach 18 - 25 marca 2018 roku nasza parafia, po wielu latach, ponownie przeżywała tygodniowe MISJE ŚWIĘTE. Poprowadzili je Ojcowie Salwatorianie. Każdy dzień Misji poświęcony był innemu zagadnieniu:


DZIEŃ I - Tego dnia Ojcowie wprowadzali nas w tematykę Misji Świętych, które, przynajmniej raz na 10 lat, mają odnowić w parafianach osobistą więź z Chrystusem i Kościołem. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ II - Dzień Zmarłych. Po Mszy Św. wieczornej udaliśmy się z procesją na cmentarz. Poszczególne stany naszej parafii niosły duży krzyż. Rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, modliliśmy się za zmarłych. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ III - Dzień Chorych. Po odpowiedniej nauce rekolekcyjnej i wprowadzeniu w zagadnienie, podczas wszystkich Mszy Św., można było przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ IV - Dzień rodziny, małżeństwa katolickiego, osób żyjących samotnie. W tym dniu wiele małżeństw naszej parafii odnowiło swoją przysięgę małżeńską. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ V - Dzień kapłański oraz życia konsekrowanego. Podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18:00 świętowaliśmy wspólnie z naszymi kapłanami, zarówno tymi, którzy obecnie pracują w naszej parafii, a także, z tymi, którzy z niej pochodzą. Mszy Św. przewodniczył - ks. proboszcz prał. dr Andrzej Dowal, natomiast koncelebrowali: ks. Kryspin Gasiulewicz, ks. Maciej Babicki, ks. Jakub Suszyński - powołania z naszej parafii a także nasi wikariusze. Wspólnie dziękowaliśmyu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Wszyscy obecni kapłani otrzymali od parafian kwiaty - symbol wdzięczności za trud ich pracy. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ VI - Dzień przebłagania i pojednania | Dzień Spowiedzi. W tym dniu kapłani odwiedzili chorych z posługą sakramentalną, a także posługiwali w konfesjonałach. Po Mszy Św. wieczornej odbyło się uroczyste Nabożeństwo Przebłągalne, podczas którego przepraszaliśmy za grzechy i zaniedbania naszych parafian wobec Boga i Kościoła. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ VII - Dzień Maryjny. W tym dniu Ojcowie błogosławili dzieci oraz rodziców spodziewających się dziecka. O godz. 10:00 odbyło się Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dla osób żyjących w zwiazkach niesakramentalnych. Owocem tego spotkania był ślub jednej z par, który odbył się kilka dni później. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ VIII - Niedziela Palmowa. W tym dniu - zakończenia Misji Świętych, po Sumie Parafialnej o godz. 12:00, poświęcono krzyż misyjny przed wejściem do kościoła. Natomiast po Mszy Św. w Mirosławicach, o godz. 15:00, wyruszyła procesja do Wyszkowa - dawnego kompleksu klasztornego, kościoła i cmentarza, profanowanego i niszczejącego w ostatnich dziesięcioleciach. Dzięki życzliwości Urzędu Miasta i naszych parafian, teren uporządkowano i ustawiono duży metalowy krzyż, który został uroczyście poświęcony, wobec zgromadzonych wiernych, przez Ojców Misjonarzy i Księdza Proboszcza. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.


© 2018-05-02 19:39:15

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: