Strona główna /


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH | 2017UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH | 2017 Oprócz świętych, którym poświęcono w kalendarzu liturgicznym osobny dzień w roku kościelnym, w niebie przebywa niezliczona rzesza wybranych "ze wszystkich narodów i pokoleń, i języków", ze wszystkich stanów i zawodów. W pierwszym dniu listopada Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a dzieciom swoim pielgrzymującym jeszcze na tej ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zawiodła do świętości. Porządek Mszy Świętych:


UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 listopada

Trzebiatów: 7:00, 9:00, 10:30, 13:00 - Msza Św. na cmentarzu, 18:00

Kościoły i kaplice filialne (1 listopada):

Włodarka - 9:00
Chomętowo - 9:00
Mirosławice - 10:00
Lewice - 10:00
Gąbin - 11:00

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (Dzień Zaduszny) - 2 listopada

Trzebiatów: 7:00, 10:00, 18:00

Kościoły i kaplice filialne (2 listopada):

Włodarka - 16:00
Chomętowo - 14:00
Mirosławice - 17:00
Lewice - 16:00
Gąbin - 17:00

WARUNKI UZYSKANIA ODPUSTÓW ZA ZMARŁYCH 1-8 listopada

1) Wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myslnie za zmarłych, udziela się odpustu, któy może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W dniach od 1 do 8 listopada odpust ten będzie w poszczególnych dniach zupełny, w inne zaś dni roku będzie częśiciowy (Ench. Indulg., n. 13)

2) Wierni mogą uzyskać odpust ZUPEŁNY, który może być ofiarowany TYLKO za dusze w czyśćcu, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół albo kaplicę publiczną lub półpubliczną (dla tych, którzy prawnie z niej korzystają). W czasie nawiedzenia należy odmówić OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA, oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (stan łaski), Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. (Ench. Indulg., n. 67)

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.


© 2017-10-27 20:57:26

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: