REKONSEKRACJA KOŚCIOŁA

REKONSEKRACJA KOŚCIOŁA Dnia 20 maja, Roku Pańskiego 2017,

Dnia 20 maja, Roku Pańskiego 2017,
o godz. 11:00, Metropolita Szczecińsko-Kamieński J.E. X. Abp Andrzej DZIĘGA, w XI. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej - Pani Trzebiatowa, dokona historycznego aktu KONSEKRACJI nowego ołtarza i REKONSEKRACJI świątyni pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Podobna uroczystość miała miejsce w tej świątyni zaraz po jej wybudowaniu - jeszcze w średniowieczu. Świadkami tego świętego i historycznego wydarzenia będą również uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki rodzin, Róże Żywego Różańca, które przybędą na rejonowe spotkanie oraz dzieci, które wraz ze swoimi rodzinami będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.