Cecyliada 2015

Cecyliada 2015 Już po raz XI odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mrzeżynie. Miało to miejsce 21 listopada 2015r. w przeddzień święta św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. festiwalu w Trzebiatowie była kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”

Tegorocznym hasłem festiwalu były słowa tekstu biblijnego, a zarazem pieśni religijnej: “ Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła, jak orły biegną bez zmęczenia”

W tegorocznym festiwalu brali udział soliści i zespoły z wielu różnych miejscowości, m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Szczecina, Kołobrzegu, Jenina, Goleniowa, Choszczna, Koszalina, Recza, Bogdańca, Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Cerkwicy, Gryfina, Trzcińska – Zdroju, Zagania, Ustronia Morskiego, Nowogardu, Trzciela i Słubic.

Przewodniczącym Jury był pan mgr Adam Kuliś - aktor, śpiewak, solista i instruktor Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie. Członkami były: mgr Ewa Szereda - dyrygent dwóch chórów- "Dysonans'' ZPSM oraz "Koszalin Canta'' CENTRUM KULTURY 105 pracownik Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie; mgr Małgorzata Orłowska – wokalistka i instruktor wokalny w Pałacu Młodzieży w Koszalinie; dr Katarzyna Borecka - dyrygentka; akompaniator i instruktor Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

Organizatorem Trzebiatowskiej Cecyliady była Parafia p.w. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie. Dyr. Festiwalu była p. mgr Małgorzata Labuhn; Dyr. Artystycznym była p. Katarzyna Labuhn. Współorganizatorami byli: Trzebiatowski Ośrodek Kultury – szczególnie pracownikom bezpośrednio zaangażowanym w hali, Urząd Miasta Trzebiatów i Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie. Dziękujemy wszystkim sponsorom: osobom prywatny i firmom, którzy przyczynili się do tego, aby można było zakupić lepsze nagrody i gadżety festiwalowe.