Gminne Dożynki w Trzebiatowie

Gminne Dożynki w Trzebiatowie  Tradycyjnie święto plonów czyli dożynki, w czasie których rolnicy dziękują za plony, w Trzebiatowie zainaugurowała uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza dziekana Andrzeja Dowala w Sanktuarium Maryjnym. Druga część uroczystości odbyła się w ogrodach Pałacu nad Młynówką.

Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył proboszcz trzebiatowskiej parafii ksiądz Andrzej Dowal, rozpoczęła Dożynki w gminie Trzebiatów. Po przemarszu w barwnym korowodzie ulicami miasta, uczestnicy uroczystości dotarli przed Pałac nad Młynówką, gdzie odbyła się druga część dziękczynienia. Poszczególne sołectwa prezentowały swoje wieńce, włodarze miasta ze Zdzisławem Matusewiczem burmistrzem Trzebiatowa na czele dzielili się chlebem z mieszkańcami, a do tego każdy mógł spróbować zupy Sołtysa oraz innych tradycyjnych przysmaków. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły ludowe i biesiadne. Jak podkreślił Zdzisław Matusewicz – w tym roku rolnicy podobnie jak ich koledzy w całej Polce, musieli radzić sobie z suszą. Jednak sytuacja w naszym regionie i tak nie była aż tak trudna jak w innych częściach naszego kraju.