Cecyliada 2005

Cecyliada 2005 19 listopada odbył się I Trzebiatowski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej "Cecyliada 2005"

Koncert wykonawców odbył się na scenie w sali widowiskowej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Organizatorami i jednocześnie inicjatorami „CECYLIADY 2005” byli parafia p.w. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie, Trzebiatowski Ośrodek Kultury. W I Trzebiatowskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej udział wzięło 8 zespołów i 14 solistów z Trzebiatowa, Szczecina – parafii Niepokalanego Serca NMP; Kołobrzegu, Ustronia Morskiego oraz Trzygłowa. Uczestnicy festiwalu byli oceniani w dwóch kategoriach: soliści i zespoły, bez względu na wiek wykonawców. Każdy z nich prezentował po dwa wybrane przez siebie utwory w języku polskim. Przewodniczącą Jury była p. Renata Korek – Dyrektor TOK, członkami byli: ks. prob Andrzej Dowal i p. Eugeniusz Kostecki – instruktor muzyk. Koncert prowadziła i czuwała nad jego sprawnym przebiegiem p. Dorota Zielińska W kategorii najlepszy ZESPÓŁ: I MIEJSCE zdobył zespół „GENESIS” - z parafii pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. II MIEJSCE zdobył zespół „PEREŁKI MARYI”, III MIEJSCE otrzymał zespół „BAJADERKI” z Ustronia Morskiego. WYRÓŻNIENIA zostały wręczone zespołowi „MARITIMUS” z Ustronia Morskiego i „WOJOWNICY MARYI” ze Szczecina. W kategorii najlepszy SOLISTA: I MIEJSCE zdobyła Katarzyna Labuhn, II MIEJSCE Iwona Wall z Kołobrzegu, III MIEJSCE Emilia Filipek. WYRÓŻNIENIE SPECJALNE otrzymały Karolina Kownacka, Klaudia Buczniewska Marta Niewiadomska. Powróćmy wspomnieniem do tego wydarzenia.