Wielki Czwartek w Sanktuarium

Wielki Czwartek w Sanktuarium Uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskie w Sanktuarium Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński. Podczas liturgii Ks. Prałat umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa umywającego nogi 12 Apostołom na znak uniżenia i służby. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. "ciemnicy" jako wspomnienie pojmania Jezusa w Ogrójcu i uwiezienia.

W Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej pięciu kandydatów złożyło przyrzeczenia ministranckie i przyjęło strój liturgiczny - komże. Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom i życzymy gorliwości w posłudze przy ołtarzu Pana.