Papieska wystawa na rynku naszego miasta

Papieska wystawa na rynku naszego miasta  Na rynku staromiejskim w Trzebiatowie 16 kwietnia otwarta została wystawa plenerowa pt. "Z Ewangelią w ręku i z modlitwą na ustach. Karola Wojtyły związki ze Szczecinem". Ekspozycja jest częścią wydarzeń poprzedzających kanonizację papieża Jana Pawła II.

W otwarciu wystawy udział wzięli przedstawiciele samorządu Trzebiatowa, duchowieństwo, członkowie NSZZ "Solidarność", nauczyciele wraz z młodzieżą i dziećmi z trzebiatowskich placówek oświatowych, a także mieszkańcy gminy.

Ks. dr Andrzej Dowal - kustosz Sanktuarium Maryjnego podkreślił aktualność wystawy, która przygotowuje wiernych do dnia kanonizacji Jana Pawła II. Ks. dr Kazimierz Półtorak z Gryfic przybliżył przygotowania do wizyty Jana Pawła II w Szczecinie w 1987 roku oraz pełne chwile wzruszenia podczas papieskiej Mszy Świętej na Jasnych Błoniach. Część artystyczną przygotowały uczennice Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta. Beata Pawłowska i Aleksandra Suszyńska recytowały poezję Karola Wojtyły, a Marianna Kowal z Publicznego Gimnazjum w Trzebiatowie wykonała na gitarze utwór "Barka". Otwarcia wystawy dokonał Henryk Mruk – przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Zdzisław Matusewicz - Burmistrz Trzebiatowa.