Dziękczynna Pielgrzymka szlakiem Jana Pawła II

Dziękczynna Pielgrzymka szlakiem Jana Pawła II Zapraszamy na wyjątkową pielgrzymkę w hołdzie za dar kanonizacji naszego Papieża Jana Pawła II. W programie ...

KRAKÓW - KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – WADOWICE – ZAKOPANE - OŚWIĘCIM 5 – 9 MAJA 2014

KRAKÓW
SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO Kraków – Łagiewniki konsekrowane przez Jana Pawła II (17.07.2002 rok). Udział we Mszy Świętej. CENTRUM JANA PAWŁA II „Nie lękajcie się”. WAWEL. Zwiedzanie Katedry na Wawelu (w krypcie Św. Leonarda ks. Karol Wojtyła odprawił swoją Mszę Święta Prymicyjną). OKNO PAPIESKIE przy ul. Franciszkańskiej. Rynek, Bazylika Mariacka.

WADOWICE
Miejsca związane z Karolem Wojtyłą: „… tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła i studia się zaczęły i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło…” (16.06.1999 rok). Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II w domu rodzinnym. Modlitwa w kościele parafialnym Karola Wojtyły.

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
SANKTUARIUM MARYJNO – PASYJNE (modlitwa, Droga Krzyżowa dróżkami kalwaryjskimi z przewodnikiem O. Bernardynem). „To jest zupełnie przedziwna rzecz – te dróżki”. (07.06.1976 rok)

ZAKOPANE
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA KRZEPTÓWKACH. „Z historią tego Sanktuarium łączy się także wydarzenie, które miało miejsce na placu Św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 roku. Doznałem wówczas śmiertelnego zagrożenia życia i cierpienia, a równocześnie wielkiego Miłosierdzia Bożego. Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej życie zostało mi na nowo darowane.” (07.06.1997 rok). Czas na spacer po zakopiańskim targu i deptaku w Centrum – Krupówkach. Wyjazd na Gubałówkę i oglądanie panoramy Zakopanego i łańcucha górskiego Tatr.

OŚWIĘCIM
Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Zwiedzanie z przewodnikami lokalnymi. „Nie mogłem tu nie przybyć jako papież. Bo właśnie stąd musi się rozejść jego głos upominający się o prawa człowieka i prawa narodów” (07.06.1979 rok)

CENA WYJAZDU WYNOSI 560 ZŁ I ZAWIERA:
 Transport autokarem
 Cztery noclegi ze śniadaniami (Kraków Łagiewniki – pokoje z łazienkami)
 Przewodnicy w Oświęcimiu i w Kalwarii
 Kolejka linowa na Gubałówkę (wjazd i wyjazd)
 Ubezpieczenie

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie. Wyjazd wczesnym rankiem w poniedziałek (około 6.00), powrót w piątek w późnych godzinach wieczornych.