Śladami Jana Pawła II w Szczecinie.

Śladami Jana Pawła II w Szczecinie. 12 listopada dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ministranci oraz rodzice udali się na pielgrzymi szlak do Szczecina.

Nasze pielgrzymowanie ropoczęliśmy na Jasnych Błoniach, gdzie znajduje się pomnik Ojca Świętego, by następnie udać się pod Pomnik Czynu Polaków. Tam znajdował się ołtarz na którym sprawowana była msza św. w 1987 roku. Dalsze nasze kroki zaprowadziły nas do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Tutaj mieliśmy okazję zapoznać się z życiem kandydatów na przyszłych kapłanów. Dalsza część naszego wyjazdu dokonała się w parafii św. Stanisawa Kostki. Tutaj odbyło się spotkanie ze Szczecińską Grupą Eucharystycznego Ruchu Młodych. Nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu, a także wspólnej Eucharystii. Zakończeniem naszego pielgrzymowania była wizyta w Sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, gdzie znajduje się figura Matki Bożej ukoronowana przez Ojca Św. Jana Pawła II podczas swojej wizyty w Szczecinie. Rodzice wspominali te wydarzenia, bo tego dnia byli w Szczecinie, a my młodzi mieliśmy okazję poznać miejsca nawiedzone przez Jana Pawła II. Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy Siostrom Urszulankom, ks. Sławkowi, rodzicom i dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych z parafii św. St. Kostki za przyjęcie, poczęstunek i miłe chwile spędzone tego dnia. Zobacz nasz wyjazd.