Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie

Święto 3 batalionu zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie W dniu 29 maja Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym rozpoczęto Uroczystości Święta Batalionu w Trzebiatowie. W uroczystościach wzięli udział Dowódcy: 7 Brygady Obrony Wybrzeża - płk. dypl. Sławomir Kowalski i 3 batalionu zmechanizowanego - ppłk. mgr Jarosław Jalowski.

Po Mszy Św. w intencji żołnierzy i poległych bohaterów, walczących w latach 1919 - 1945, uroczystości przeniosły się na Rynek w Trzebiatowie, gdzie miały miejsce przemówienia Dowódców, zaproszonych Gości i Gospodarzy a także odznaczono Zasłużonych. Przy obelisku upamiętniającym żołnierzy walczących w 36 oddziałach Wojska Polskiego zostały złożone wieńce i kwiaty, a Kompania Honorowa oddała trzy salwy. Atrakcją dla mieszkańców Trzebiatowa i przybyłych gości był niewątpliwie pokaz sprzętu wojskowego. Niech Bóg wspiera tych, którzy służą naszej Ojczyźnie, stojąc na Straży Wolności.