Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga z radością serca podał do wiadomości wiernych, że Jego Świątobliwość Ojciec Święty Benedykt XVI, dnia 30 stycznia 2013 roku, ośmiu kapłanom z prezbiterium Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej nadał godności papieskie. Wśród nich znalazł się ks. dr Andrzej DOWAL - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Macierzyństwa NMP i dziekan dekanatu Trzebiatów.

Uroczyste wyznanie wiary nowych Księży Prałatów oraz wręczenie im dokumentów ze Stolicy Apostolskiej nastąpi podczas Mszy świętej dziękczynnej za Pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, w niedzielę 24 lutego br., o godz. 18.00. Księdzu Prałatowi Andrzejowi z radością gratulujemy otrzymania tak ważnej godności kościelnej.